Talenti shqiptar merr nënshtetësinë, do t’i bashkohet kombëtares kuqezi

Kombëtarja shqiptare është përforcuar sot me një talent të ri. Shteti shqiptar ka bërë të mundur dhënien e shtetësisë shqiptare për futbollistin nga Kosova, Egli Kaja.

Futbollisti 20-vjeçar, i cili është në pronësi të skuadrës angleze Wimbledon, do të pajiset me pasaportë shqiptare dhe pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen e Kombëtares U-21 ndaj Sllovakisë, e vlefshme për eliminatoret e Evropianit U-21.

Kaja luan në pozicionin e mesfushorit ofensiv dhe është thirrur më parë nga trajneri Alban Bushi në një grumbullim të zhvilluar në maj të vitit të kaluar në Shqipëri.

Siç duket Kaja ka lënë përshtypje të mira te stafi kuqezi dhe për këtë arsye djaloshi i lindur në Ferizaj nisi procedurat për marrjen e shtetësisë shqiptare.

Egli Kaja ka të dhëna mjaft të mira dhe mund të jetë një lojtar me të ardhme në kombëtaren shqiptare./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9222,Camëri,117,Editorial,2023,Ekonomi,506,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1466,Iliridë,286,Kosovë,2668,Kulture,719,Luginë,61,Moti,2,Politik,1896,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Talenti shqiptar merr nënshtetësinë, do t’i bashkohet kombëtares kuqezi
Talenti shqiptar merr nënshtetësinë, do t’i bashkohet kombëtares kuqezi
https://1.bp.blogspot.com/-n7vQwbmp5GQ/WoMA6uj3yLI/AAAAAAAASl8/BtNpB6JuEqw092bOZMjkX8csdvSi7z7JgCLcBGAs/s640/talent.png
https://1.bp.blogspot.com/-n7vQwbmp5GQ/WoMA6uj3yLI/AAAAAAAASl8/BtNpB6JuEqw092bOZMjkX8csdvSi7z7JgCLcBGAs/s72-c/talent.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/talenti-shqiptar-merr-nenshtetesine-do.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/talenti-shqiptar-merr-nenshtetesine-do.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy