Televizioni francez reportazh fantastik: Shqipëria turistike, perla e Ballkanit (VIDEO-Shqip)

Shqipëria turistike vendoset në fokusin e TV France 2, duke u bërë kështu ndër mediat e shumta botërore që i japin hapësirë turizmit shqiptar.

Në edicionin e lajmeve kryesore, një natë më parë orën 20:00, u transmetua reportazhi promovues për turizmin “L’Albanie, nouvelle destination bon marché”, duke e cilësuar vendin tonë një destinacion turistik në rritje dhe një vend për t’u eksploruar.

“Shqipëria, një parajsë e fshehtë, përballë Italisë, midis Greqisë dhe Malit të Zi. Ujërat kristalë të qartë, peisazhet malore, natyra e ruajtur. Shqipëria, e cila për një kohë ka qenë e distancuar nga bota për shkak të diktaturës komuniste, është duke tërhequr gjithnjë e më shumë turistë me çmimet e saj të lira. Mund të zhyteni në zemër të së ashtuquajturës “Perla e Ballkanit”, transmeton TV France 2.

E në gjithë reportazhin, Shqipëria cilësohet si një destinacion turistik në rritje dhe një vend për t’u eksploruar./ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9263,Camëri,117,Editorial,2031,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2688,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Televizioni francez reportazh fantastik: Shqipëria turistike, perla e Ballkanit (VIDEO-Shqip)
Televizioni francez reportazh fantastik: Shqipëria turistike, perla e Ballkanit (VIDEO-Shqip)
Televizioni francez reportazh fantastik: Shqipëria turistike, perla e Ballkanit (VIDEO-Shqip)
https://1.bp.blogspot.com/-ac-UadRX8_8/WofokUiOJSI/AAAAAAAAS54/Z1SZgFpJh24q16GOdJJF5SvBAsv3KjIcQCLcBGAs/s640/auto_shqiperia-735x4001501165524.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-ac-UadRX8_8/WofokUiOJSI/AAAAAAAAS54/Z1SZgFpJh24q16GOdJJF5SvBAsv3KjIcQCLcBGAs/s72-c/auto_shqiperia-735x4001501165524.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/televizioni-francez-reportazh-fantastik.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/televizioni-francez-reportazh-fantastik.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy