Tifozët kuqezi pushtojnë Danimarkën, kombëtarja e basketbollit luan si në shtëpi

Ndeshja e basketbollit mes Danimarkës dhe Shqipërisë, e vlefshme për eliminatorit e Kampionatit Europian të Basketbollit (Eurobasket 2021), zhvilluar dje në Kopenhagen, ka qenë mjaft e veçantë për kuqezinjtë që zbritën në parket. Si rrallëherë, në ndeshjet që ata luajnë jashtë Shqipërisë, numri i tifozëve kuqezinj ka qenë i madh. Mbi 100 tifozë shqiptare, që jetojnë e punojnë në Kopenhagen, kanë ndjekur këtë sfidë, duke mbështetur basketbollistët e trajnerit Doukas (ndoshta edhe më shumë se sa në ndeshjet e luhen në Tiranë).

Dhe lojtarët në fushë janë përpjekur t’ua shpërblejnë me një ndeshje të mirë, duke rivalizuar edhe pse në fund danezët fituan 92-69. Kjo mikpritje e ngrohtë që tifozët shqiptarë i kanë rezervuar skuadrës së basketbollit është vlerësuar edhe nga kapiteni i ekipit kombëtar të basketbollit për meshkuj, Gerti Shima, që përmes faqes së tij zyrtare në “Facebook” tha: “Pavarësisht humbjes, ndjej emocione për sfidën, ne në parket dhe tifozët për ne në stadium”.

Në fund, tifozët dhe lojtarët kanë bërë edhe një foto të përbashkët, të gjithë të gëzuar për emocionet e dhuruara, pavarësisht humbjes./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9266,Camëri,117,Editorial,2032,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2690,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Tifozët kuqezi pushtojnë Danimarkën, kombëtarja e basketbollit luan si në shtëpi
Tifozët kuqezi pushtojnë Danimarkën, kombëtarja e basketbollit luan si në shtëpi
https://2.bp.blogspot.com/-5_aghswaoiU/WpCkmKfKJjI/AAAAAAAACYc/5quVP9UKMOkCp-MVw_dIf9B0L-qNfwFJQCLcBGAs/s640/364624_TS_23-02-18_6114748318_-768x467.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-5_aghswaoiU/WpCkmKfKJjI/AAAAAAAACYc/5quVP9UKMOkCp-MVw_dIf9B0L-qNfwFJQCLcBGAs/s72-c/364624_TS_23-02-18_6114748318_-768x467.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/tifozet-kuqezi-pushtojne-danimarken.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/tifozet-kuqezi-pushtojne-danimarken.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy