Tirana dhe Shkupi, datë për bisedimet e pranimit në BE, në qershor?

Media bullgare shkruan sot se ministrat e jashtëm evropianë kanë diskutuar dokumentin e përgatitur nga Komisioni Evropian për vendet kandidate – duke përfshirë Maqedoninë, Shqipërinë, Serbinë dhe Malin e Zi.

Rezultatet e diskutimit u njoftuan gjatë një takimi dy-ditor jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të BE -së, Komisionerit të Lartë për Punë të Jashtme Federica Mogerini dhe Ekaterina Zaharieva.

Mogerini dhe Zaharieva, sipas medias në Sofie, “identifikuan elementë pozitivë” në diskutimet mbi integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE.

Gjithmonë sipas të njëjtit burim Shqipëria dhe Maqedonia “mund të marrin datën për fillimin e bisedimeve të pranimit në BE gjatë presidencës bullgare në qershor”, megjithëse gjatë takimit Mogerini-Zaharieva u vunë në dukje edhe kontestimet mes shteteve anëtare./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Tirana dhe Shkupi, datë për bisedimet e pranimit në BE, në qershor?
Tirana dhe Shkupi, datë për bisedimet e pranimit në BE, në qershor?
https://3.bp.blogspot.com/-Ro5iZtFOCZs/WovwUy87uBI/AAAAAAAATLk/XTmnzI3SNbkmY6lhPOuDIlYZk97NrnYEQCLcBGAs/s640/Screen-Shot-2016-07-31-at-1.38.05-PM-1024x856-905x395.png
https://3.bp.blogspot.com/-Ro5iZtFOCZs/WovwUy87uBI/AAAAAAAATLk/XTmnzI3SNbkmY6lhPOuDIlYZk97NrnYEQCLcBGAs/s72-c/Screen-Shot-2016-07-31-at-1.38.05-PM-1024x856-905x395.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/tirana-dhe-shkupi-date-per-bisedimet-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/tirana-dhe-shkupi-date-per-bisedimet-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy