Topi zbulon prapaskenat e “presionit” të Bakojanis për shtetësinë e Janullatosit, që tashmë Meta i siguroi

Ish-presidenti Bamir Topi rrëfeu sot në “Reapolitix” në Report Tv një kërkesë që i ka bërë ish-ministrja e jashtme greke Dora Bokojanis, kur ai ishte në detyrën e kreut të shtetit, lidhur me dhëniën e shtetësisë shqiptare kreut të Kishës Autoqefale Ortodokse Shqiptare, kompasit grek Anastas Janullatos.

Topi tha se Bokojanis iu drejtua me këto fjalë: “Zoti president duam të dimë, nëse do t’ia jepni shtetësinë apo jo?”.

Por Topi deklaroi se e shkarkoi këtë përgjegjësi nga vetja. “Kam thënë se si institucion, për të mos e politizuar, por në funksion të rolit që ka, ju i takoni palët politike, trajtoheni me ta, të bien dakord, të bëjnë propozimin dhe unë do t’ia bëj” – tha ai, duke nënkuptuar se vullneti për të mos ia dhënë shtetësinë Janullatosit ishte i partive politike dhe jo i vetë presidentit të Republikës, edhe pse ligji ia njeh këtij të fundit të drejtën e dhënies së shtetësisë qytetarëve të huaj./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7949,Camëri,108,Editorial,1705,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1284,Iliridë,251,Kosovë,2367,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1774,Reportazh,155,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,495,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Topi zbulon prapaskenat e “presionit” të Bakojanis për shtetësinë e Janullatosit, që tashmë Meta i siguroi
Topi zbulon prapaskenat e “presionit” të Bakojanis për shtetësinë e Janullatosit, që tashmë Meta i siguroi
Topi zbulon prapaskenat e “presionit” të Bakojanis për shtetësinë e Janullatosit, që tashmë Meta i siguroi
https://2.bp.blogspot.com/-F5F0HcWbERw/WnXghDWWVXI/AAAAAAAARRA/eZUOTcaatpwSDx3wn5uvro6DTVehPxY1ACLcBGAs/s640/Bamir-Topi-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-F5F0HcWbERw/WnXghDWWVXI/AAAAAAAARRA/eZUOTcaatpwSDx3wn5uvro6DTVehPxY1ACLcBGAs/s72-c/Bamir-Topi-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/topi-zbulon-prapaskenat-e-presionit-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/topi-zbulon-prapaskenat-e-presionit-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy