U rishpall kampion Ballkani, Smajlaj: Dua të jem ambasador i sportit shqiptar

Disa orë më parë fitoi sërish medalje të artë, duke marrë titullin e dytë radhazi të Kampionit të Ballkanit në garën e kërcimit së gjati për salla të mbyllura. Izmir Smajlaj ndjehet mjaft mirë për këtë gjë. Natyrisht që rezultati 7.80 ka qenë jo më i miri i tij, por ai e ka një justifikim për këtë.

“Nuk ka qenë rezultati im më i mire, sepse në fakt jam në një periudhe stërvitje me ngarkesa, ngaqë stërvitem për gara të tjera më të rëndësishme. Megjithatë, e rëndësishme ishte zënia e vendit të parë dhe mbajtja e titullit të kampionit të Ballkanit. Vendi i dytë ishte 7.00 metra, çka do të thotë se nuk e vura në dyshim titullin. Sigurisht që jam i kënaqur me këtë arritje” – ka deklaruar kampioni shkodran për portalin Shodrasport.com.

Ndërkohë, i pyetur për emocionet që ka përjetuar sërish pas ngritjes së flamurit shqiptar edhe në Stamboll, Izmiri përgjigjet: “Të ngresh flamurin shqiptar, është nder dhe krenari. Dua të bëhem ambasador i sportit shqiptar te të rinjtë. Të jem një pasqyrë motivimit për ta. Jam shumë i kënaqur, rëndësi kishte mbrojtja titullit. Dua të falënderoj trajnerin tim Gjergj Ruli dhe sponsorët e mi që më ndihmojnë për arritjen e këtyre titujve”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7992,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,419,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: U rishpall kampion Ballkani, Smajlaj: Dua të jem ambasador i sportit shqiptar
U rishpall kampion Ballkani, Smajlaj: Dua të jem ambasador i sportit shqiptar
https://1.bp.blogspot.com/--YxJcgvpzp0/WojJyXz-DAI/AAAAAAAACAE/k8b5a-2mEiskJ8jCghu-Lk5HKjOLgiK5gCLcBGAs/s640/smajlaj-kampion-evrope-696x464.jpg
https://1.bp.blogspot.com/--YxJcgvpzp0/WojJyXz-DAI/AAAAAAAACAE/k8b5a-2mEiskJ8jCghu-Lk5HKjOLgiK5gCLcBGAs/s72-c/smajlaj-kampion-evrope-696x464.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/u-rishpall-kampion-ballkani-smajlaj-dua.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/u-rishpall-kampion-ballkani-smajlaj-dua.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy