Unioni i Bashkive dhe Komunave Shqiptare në Prishtinë/ Sekretariat Teknik e Seli Qendrore në Tiranë

Pas takimit në Tiranë, sot mblidhet në Prishtinë Unioni i Bashkive dhe Komunave Shqiptare, ku u vendos ngritja e Sekretariatit Tenik si dhe e Selisë Qendrore në kryeqytetin tonë.

“Jam shumë i lumtur që Tirana do të jetë selia e Sekretariatit të Unionit. Kemi vendosur ta fuqizojmë këtë Sekretariat edhe me financa, duke caktuar në Tiranë një drejtues ekzekutiv dhe përfaqësues të të gjitha njësive tona.’’, tha kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Ai theksoi se Unioni, ku marrin pjesë bashki dhe komuna shqiptare të rajonit, është një urë bashkëpunimi, për të shkëmbyer eksperienca konkrete mes qyteteve.

Veliaj, në këtë mbledhje, u shpreh se Unioni i Bashkive Shqiptare do të ketë të gjithë mbështetjen e domosdoshme për të përshkuar më tej projekte konkrete të përbashkëta.Të njëjtin mendim ndau dhe kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

‘’ E themi sërish: Ne po bëjmë shkëmbim të përvojave të komunave shqipfolëse. Së pari, nuk kemi nevojë për përkthyes, e së dyti, është koha e bashkëpunimit. Është absurde të bashkëpunojmë me komuna të tjera para se të bashkëpunojmë edhe me njëri-tjetrin”.

Unioni i Bashkive Shqiptare ka për qëllim të krijojë klimën dhe mekanizmat e duhura të bashkëpunimit mes qyteteve shqiptare në rajon, ndërkohë që u krijon mundësi bashkive të rrisin shkëmbimin e përvojave dhe ekspertizës në fushat e urbanistikës, inovacionit, mjedisit, kulturës dhe formave të reja të financimit.

Mbledhja e radhës e këtij Unioni do të jetë në Tetovë, në muajin tetor./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Unioni i Bashkive dhe Komunave Shqiptare në Prishtinë/ Sekretariat Teknik e Seli Qendrore në Tiranë
Unioni i Bashkive dhe Komunave Shqiptare në Prishtinë/ Sekretariat Teknik e Seli Qendrore në Tiranë
https://1.bp.blogspot.com/-hbqneqTfOHg/WoqFooRHLgI/AAAAAAAATFs/RTDJWp6Mh_gjCzlNj9Pvx7JophBlQV89QCLcBGAs/s640/Kosova-5-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-hbqneqTfOHg/WoqFooRHLgI/AAAAAAAATFs/RTDJWp6Mh_gjCzlNj9Pvx7JophBlQV89QCLcBGAs/s72-c/Kosova-5-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/unioni-i-bashkive-dhe-komunave.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/unioni-i-bashkive-dhe-komunave.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy