Ushtria e Kosovës nervozon Serbinë/ Ministri Vulin i ankohet komandantit të NATO-s

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, është takuar ditën e sotme me komandantin e forcave amerikane të NATO-s në Napoli, James Fogg, me të cilin diskutoi për rolin dhe mandatin e KFOR-it.

Gjatë këtij takimi, ministri serb Vulin ka theksuar se mandati i KFOR-it në Kosovë duhet të vazhdojë dhe të mos lejohet të formohet ushtria e Kosovës pasi është e papranueshme për Serbinë, transmeton “lajmi.net”.

Po ashtu, është diskutuar situata politike dhe siguria në Rajon.

“Serbia është një partner i besueshëm, i parashikueshëm dhe serioz i të gjithë aktoreve në skenën ndërkombëtare politike dhe atë të sigurisë. Jemi të interesuar për thellimin e marrëdhënieve në bazë të respektit reciprok dhe përmirësimit të sigurisë rajonale dhe globale”, është shprehur Vulin.

Ai vuri në dukje se ushtria e Serbisë është neutrale dhe ky është një vendim strategjik që lejon bashkëpunimin me të gjithë aleatët dhe shtetet tjera./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ushtria e Kosovës nervozon Serbinë/ Ministri Vulin i ankohet komandantit të NATO-s
Ushtria e Kosovës nervozon Serbinë/ Ministri Vulin i ankohet komandantit të NATO-s
Ushtria e Kosovës nervozon Serbinë/ Ministri Vulin i ankohet komandantit të NATO-s
https://3.bp.blogspot.com/-OFYrhVycgWo/WnM3DvtPLAI/AAAAAAAARCY/p2Sa4ARnaTQ7jFtRMHDug7jxTDdxo8KqwCLcBGAs/s640/USHTRIA-E-Kosoves-565x317-420x236.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-OFYrhVycgWo/WnM3DvtPLAI/AAAAAAAARCY/p2Sa4ARnaTQ7jFtRMHDug7jxTDdxo8KqwCLcBGAs/s72-c/USHTRIA-E-Kosoves-565x317-420x236.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ushtria-e-kosoves-nervozon-serbine.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ushtria-e-kosoves-nervozon-serbine.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy