VIDEO/ Dash Shehi: “Prezenca turke në Shqipëri rrezik kombëtar”

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi i është përgjigjur ironive të kryeministrit Edi Rama lidhur me investimet turke në Shqipëri. Shehi u shpreh kundër koncesionarit turk në aeroportin e Vlorës, ndërsa Rama ironizoi javën e kaluar deklaratat e tij , duke deklaruar nga foltorja e Kuvendit se ai zgjohet në mëngjes dhe ha pilaf e pi raki.

Por deputeti i PD u përgjigji një javë më pas duke i kujtuar Ramës se për batuta nuk ia merr dot, por në diskutim janë interesat kombëtare dhe jo “plënci e rakia”.

“Pse jam kundër investimeve turke? Është e tepruar dhe çdo ndërhyrje tjetër është në dëm të Shqipërisë. E di pse e them këtë? I kemi te bankat, porti, tani do i kemi dhe te aeroporti, i kemi te energjia, i kemi te arsimi, që i kishim deri dje, i kemi te telekomunikacioni për të cilën folëm dje.

Këtu edhe dy kompani që ishin perëndimore, gjermanët e aeroportit dhe kanadezët, i larguam dhe i zëvendësuam me kinezë. Kthimi i kokës mbrapa nuk i shërben këtij vendi, është një tezë shumë e madhe, do përplaseni këtu në të ardhmen. Kjo nuk i shërben Shqipërisë, Turqia është shtet autoritarist. Por kjo është punë për to. Turqia që lidhet me Rusinë dhe Sirinë, është punë për ne, se duam të shohim drejt perëndimit./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9280,Camëri,119,Editorial,2037,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1475,Iliridë,289,Kosovë,2694,Kulture,723,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: VIDEO/ Dash Shehi: “Prezenca turke në Shqipëri rrezik kombëtar”
VIDEO/ Dash Shehi: “Prezenca turke në Shqipëri rrezik kombëtar”
https://2.bp.blogspot.com/-a1ZRsM_rA8Y/WoYl5HSvEYI/AAAAAAAAB5I/AoQVRVQaBa0zCZygI8UYevA2Hc1gcZNsACLcBGAs/s640/D820BC8A-B2E8-4739-918E-0C34A27EF7E6-24888-00000DFA042C0A13-1200x630.jpeg
https://2.bp.blogspot.com/-a1ZRsM_rA8Y/WoYl5HSvEYI/AAAAAAAAB5I/AoQVRVQaBa0zCZygI8UYevA2Hc1gcZNsACLcBGAs/s72-c/D820BC8A-B2E8-4739-918E-0C34A27EF7E6-24888-00000DFA042C0A13-1200x630.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/video-dash-shehi-prezenca-turke-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/video-dash-shehi-prezenca-turke-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy