VIDEO/ Fjalimi i fuqishëm e kryministrit të Izraelit për Kosovën, në vitin 1999

Në ditët me të veshtira të popullit shqiptar të Kosovës, kishi dal përkrah shumë kombe. Njëri ndër ato kombe ishte edhe Izraeli, shkruan fmimages.net

Gjatë ceremonisë së përkujtimit për Holokaustin në Jerusalem, kryeminsitri izrealit Benjamin Netanjahu, iu ishte drejtuar kombit izrealit me një fjalim për popullin shqiptar të Kosovës të cilët ishin dëbuar nga shtëpitë e tyre nga Serbia, në vitin 1999.

Asgjë nuk është e krahasueshme dhe as nuk mund të krahasohet me Holokaustin, e popullit tonë, por si hebrenj, nuk mund të qëndrojmë duarkryq kur përballem me imazhe të Kosovës, me mijëra refugjatë të dëbuar nga shtëpitë e tyre, me fytyra e frikshme që shikojnë nga trenat në hekurudha, nga fëmijët që kanë humbur prindërit e tyre.

Si hebrenj këto pamje na prekun më shumë se çdo popull tjetër dhe si hebrenj ne kemi një përgjegjësi të veçantë për të kujtuar, kuptuar dhe vepruar”, kishte thënë Netanjahu./ZgjohuShqiptar.info

ù

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: VIDEO/ Fjalimi i fuqishëm e kryministrit të Izraelit për Kosovën, në vitin 1999
VIDEO/ Fjalimi i fuqishëm e kryministrit të Izraelit për Kosovën, në vitin 1999
VIDEO/ Fjalimi i fuqishëm e kryministrit të Izraelit për Kosovën, në vitin 1999
https://2.bp.blogspot.com/-Sa2zqve-8Bk/Wohg_tBdChI/AAAAAAAAS8U/_tudYw9Ud7UYUyGkLYcwVr2pVMu3CXr6gCLcBGAs/s640/180102161734-benjamin-netanyahu-cabinet-super-tease.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-Sa2zqve-8Bk/Wohg_tBdChI/AAAAAAAAS8U/_tudYw9Ud7UYUyGkLYcwVr2pVMu3CXr6gCLcBGAs/s72-c/180102161734-benjamin-netanyahu-cabinet-super-tease.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/video-fjalimi-i-fuqishem-e-kryministrit_17.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/video-fjalimi-i-fuqishem-e-kryministrit_17.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy