VIDEO: Ishin rrënoja të harruara, shikoni Teatrin e ri të Tiranës

Nga rrënoja të harruara për dekada me radhë tani është duke u ndërtuar Teatri i ri i Tiranës, duke u transformuar çdo ditë në hapësira europiane me artin dhe kulturën e munguar.

Me këto fjalë e ka nisur kreu i qeverisë Edi Rama, mëngjesin e sotëm.

Mirëmëngjes dhe me këto pamje nga progresi i punimeve për ndërtimin e Teatrit të ri të Tiranës, ku rrënojat e një ndërtese të harruar për dekada të tëra po transformohen çdo ditë në një hapësirë europiane më shumë, të munguar për dekada për artin dhe kulturën, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Punimet për ndërtimin e Teatrit të ri të Tiranës kanë nisur në vitin 2016 në kuadër të Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9266,Camëri,117,Editorial,2032,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2690,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: VIDEO: Ishin rrënoja të harruara, shikoni Teatrin e ri të Tiranës
VIDEO: Ishin rrënoja të harruara, shikoni Teatrin e ri të Tiranës
VIDEO: Ishin rrënoja të harruara, shikoni Teatrin e ri të Tiranës
https://3.bp.blogspot.com/-N_oK9A1bAbc/Wnsxc_h8DZI/AAAAAAAAR00/qF4_gwMw79UXotXsF3oayiDkV9eJ39S9wCLcBGAs/s640/Turbina-1-600x332-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-N_oK9A1bAbc/Wnsxc_h8DZI/AAAAAAAAR00/qF4_gwMw79UXotXsF3oayiDkV9eJ39S9wCLcBGAs/s72-c/Turbina-1-600x332-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/video-ishin-rrenoja-te-harruara-shikoni.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/video-ishin-rrenoja-te-harruara-shikoni.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy