Zgjodhi Belgjikën para Kosovës dhe Shqipërisë, Januzaj tregon se si iu shkatërrua karriera

Futbollisti me origjinë nga Kosova, Adnan Januzaj, ka akuzuar ish-trajnerin e Manchester United, Louis Van Gaal, se i “shkatërroi” besimin dhe ndaloi rritjen e tij si lojtar.

23-vjeçari pritej të kishte një karrierë të madhe te “Djajtë e Kuq”, duke u cilësuar si pasuesi më i denjë i uellsianit Ryan Giggs.

“Nuk kam pasur asnjë mundësi të vërtetë për të treguar talentin tim”, ka deklaruar Januzaj që sot luan për Real Sociedadin.Nuk isha në garë për ndonjë vend. Si mund ta them këtë: Ai (Van Gaal) nuk më dha asnjë sinjal të drejtë për të luajtur lojën time. Isha ende një lojtar i ri”, ka shtuar ai.

“Kur në skuadër ka një lojtar të ri, trajneri duhet t’i japë besim. Duhet ta lërë të luajë dhe të rritet si lojtar. Natyrisht, kjo nuk ndodhi nën urdhrat e Van Gaal, kështu që ishte një sezon shumë i vështirë për mu”: ka thënë Januzaj./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11438,Camëri,133,Editorial,2616,Ekonomi,709,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1826,Iliridë,377,Kosovë,3471,Kulture,925,Luginë,77,Moti,2,Politik,2314,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,561,Video,678,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Zgjodhi Belgjikën para Kosovës dhe Shqipërisë, Januzaj tregon se si iu shkatërrua karriera
Zgjodhi Belgjikën para Kosovës dhe Shqipërisë, Januzaj tregon se si iu shkatërrua karriera
https://4.bp.blogspot.com/-brwNuZqmyIE/WoItP9R6vkI/AAAAAAAABkc/Kpt7334pVXoQdlnIVWKM6bTR9MiHHTLHACLcBGAs/s640/auto_januzaj14999745581518368083.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-brwNuZqmyIE/WoItP9R6vkI/AAAAAAAABkc/Kpt7334pVXoQdlnIVWKM6bTR9MiHHTLHACLcBGAs/s72-c/auto_januzaj14999745581518368083.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/zgjodhi-belgjiken-para-kosoves-dhe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/zgjodhi-belgjiken-para-kosoves-dhe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy