Zvarritja e kufirit me Malin e Zi ka komplikuar marrëdhëniet e Kosovës me SHBA

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Greg Delawie ka pohuar se Kosova është një histori suksesi. Në një intervistë për RTV21 Delawie pohoi se në prag të dhjetë vjetorit të pavarësisë mund të thuhet se Kosova ka pasur sukses në shtet ndërtim.

Delawie tha se sfidat për Kosovën janë të shumta, ndër të cilat kryesorja mbetet sundimi i rendit e ligjit dhe luftimi i korrupsionit e krimit të organizuar.

Delawie po ashtu konfirmoi se angazhimi amerikan në Kosovë do të vazhdojë të jetë i fuqishëm. I pyetur rreth zvarritjes së miratimit të demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, ambasadori Delawie pohoi se kjo zvarritje i ka komplikuar marrëdhëniet ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Kosovës.F.F/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Zvarritja e kufirit me Malin e Zi ka komplikuar marrëdhëniet e Kosovës me SHBA
Zvarritja e kufirit me Malin e Zi ka komplikuar marrëdhëniet e Kosovës me SHBA
Zvarritja e kufirit me Malin e Zi ka komplikuar marrëdhëniet e Kosovës me SHBA
https://1.bp.blogspot.com/-1xttPLeXbzc/WoU-KiSKpHI/AAAAAAAASvY/0EZqgqM6M-Ac6br-M8IKAKUcxraaj7XXwCLcBGAs/s640/ambasadori-shba-prushtine-e1518634829532.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-1xttPLeXbzc/WoU-KiSKpHI/AAAAAAAASvY/0EZqgqM6M-Ac6br-M8IKAKUcxraaj7XXwCLcBGAs/s72-c/ambasadori-shba-prushtine-e1518634829532.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/zvarritja-e-kufirit-me-malin-e-zi-ka.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/zvarritja-e-kufirit-me-malin-e-zi-ka.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy