2500 euro për t’u bërë jurist në Shqipëri, si u kap Meti i Kristalit sot duke dhënë diploma

Ish-pronari i universitetit jo publik “Kristal” është arrestuar mëngjesin e sotëm pasi akuzohet se jepte diploma të falsifikuara.

Ahmet Muçaj po hetohej që prej dy muajsh, pasi ndonëse ky universitet është mbyllur para katër vitesh, pronari i tij vijonte të jepte diploma edhe pas mbylljes së tij.

Muçaj i njohur për publikun si “Meti i Kristalit”, merrte 2500 euro për një diplomë dhe u jepte “studentëve” kartonin e diplomimit.

Ai u kap ditën e sotme teksa ishte duke i dorëzuar një vajze një diplomë të nivelit “Bachelor”, dega “Drejtësi”.

Emri i vajzës që donte të bëhej juriste pa bërë asnjë ditë mësim nuk bëhet i ditur, por ajo kishte marrë me vete edhe paratë që do t’i dorëzonte Metit.

Biznesmeni 70-vjeçar i jepte diplomat me datën e para vitit 2014, para se të mbyllej, ndërsa u vendoste edhe logon e Kristalit.

Nuk është hera e parë për Ahmet Muçajn që bie në prangat e policisë, pasi disa vite më parë ai është arrestuar edhe për vjedhje të energjisë elektrike në universitetin e tij, si dhe për drejtim të automjetit pa patentë.

Universiteti “Kristal” ishte një nga institucionet private arsimore që u mbyllën në 2014, pasi u tha se nuk i plotësonin kriteret/ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9255,Camëri,117,Editorial,2031,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,287,Kosovë,2685,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: 2500 euro për t’u bërë jurist në Shqipëri, si u kap Meti i Kristalit sot duke dhënë diploma
2500 euro për t’u bërë jurist në Shqipëri, si u kap Meti i Kristalit sot duke dhënë diploma
https://1.bp.blogspot.com/-Cqq2Sb5c2pE/Wp63_jcj-EI/AAAAAAAAUDA/ySzIAAp6ruUV77KF7_gIMzJoGFjHoFpTgCLcBGAs/s640/ahmet-muca.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Cqq2Sb5c2pE/Wp63_jcj-EI/AAAAAAAAUDA/ySzIAAp6ruUV77KF7_gIMzJoGFjHoFpTgCLcBGAs/s72-c/ahmet-muca.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/2500-euro-per-tu-bere-jurist-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/2500-euro-per-tu-bere-jurist-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy