65 ‘njolla të zeza’ në Shqipëri. Zbulohet rruga më e rrezikshme për aksidente

Nuk janë të pakta aksidentet rrugore në vendin tonë.

Sipas “Top Channel” një “njollë” e zezë ku vazhdimisht ndodhin aksidente me pasoja të rënda për jetën është aksi Lezhë-Shkodër në kryqëzimin e “Shënkollit” apo kthesën e “Fishtës”.

Ky aks është shumë i rrezikshëm pasi aty mungojnë edhe mbikalimet për këmbësorët, por edhe daljet e shumta në autostradë në kundërshtim me kodin rrugor.

Por kjo nuk është rruga e vetme, pasi problem mbetet edhe aksi Tiranë- Rinas në kthesat e Laknasit dhe Bërxullës. Edhe në këtë aks ndodhin shumë aksidente.

Gjithsej në të gjithë vendin konstatohen 65 pika, të quajtura “njolla të zeza”. Është ky rezultati i një studimi që po kryhet dhe financohet në bashkëpunim me partnerët e huaj, i cili synon rifreskimin e listës së “ black spoteve” në vend.

Çfarë është “njolla e zezë’?

Njollë e zezë përkufizohet një segment rrugor 300 deri 500 metra në të cilin brenda 3 viteve kanë ndodhur 3 ose më shumë aksidente me pasojë vdekjen./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8305,Camëri,113,Editorial,1806,Ekonomi,444,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1353,Iliridë,258,Kosovë,2452,Kulture,656,Luginë,50,Moti,2,Politik,1810,Reportazh,162,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,515,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: 65 ‘njolla të zeza’ në Shqipëri. Zbulohet rruga më e rrezikshme për aksidente
65 ‘njolla të zeza’ në Shqipëri. Zbulohet rruga më e rrezikshme për aksidente
https://2.bp.blogspot.com/-ctjbsmU1ibI/WqOeVc5Vf6I/AAAAAAAADgY/JIQaI6EiocQHtGu9F0cE8HAYzXr7ujgdACLcBGAs/s640/rruge-480x360-696x522.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-ctjbsmU1ibI/WqOeVc5Vf6I/AAAAAAAADgY/JIQaI6EiocQHtGu9F0cE8HAYzXr7ujgdACLcBGAs/s72-c/rruge-480x360-696x522.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/65-njolla-te-zeza-ne-shqiperi-zbulohet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/65-njolla-te-zeza-ne-shqiperi-zbulohet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy