A e dini që në Francë ekziston një vend që quhet Albanais – Shqipëri?! (VIDEO)

A e dini që edhe në Francë ka një vend që quhet Albanais (Shqipëri)?!

Po kjo është e vërtetë, në Savoie të Francës, ndodhet një vend i mrekullueshëm dhe me banorë shqiptarë te hershëm, të ardhur nga Arbëria që 600 vjet më parë.

Siç njihet ndryshe vendi i shqiptarëve është një rajon i vogël në Savoie që ndodhet midis Liqenit Bourget dhe Liqenit Annecy, në portën e Parkut Natyror Rajonal Bauges, transmeton ZgjohuShqiptar.info

http://www.albanais-tourisme.com/pratique/comment-venir

Shikoni pamjet:


NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: A e dini që në Francë ekziston një vend që quhet Albanais – Shqipëri?! (VIDEO)
A e dini që në Francë ekziston një vend që quhet Albanais – Shqipëri?! (VIDEO)
A e dini që në Francë ekziston një vend që quhet Albanais – Shqipëri?! (Video)
https://2.bp.blogspot.com/-NsoC2BdfRec/WqrVBulPfsI/AAAAAAAAU4c/YeTx_Wb-qrEVUoByBhSZ5pb607Y_uGyrgCLcBGAs/s640/albanais1062_bd.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-NsoC2BdfRec/WqrVBulPfsI/AAAAAAAAU4c/YeTx_Wb-qrEVUoByBhSZ5pb607Y_uGyrgCLcBGAs/s72-c/albanais1062_bd.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/a-e-dini-qe-ne-france-ekziston-nje-vend.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/a-e-dini-qe-ne-france-ekziston-nje-vend.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy