A gjendet mishi i prishur me burim nga Belgjika edhe në Shqipëri?

Deri më tani skandalin e mishit të prishur belg e ka trajtuar vetëm Kosova. Gjithsesi, ai është kundërshtuar nga zyrtarët e Kosovës dhe Belgjikës, por media kosovare dhe ajo belge kanë shkuar shumë afër gjetjes së burimit të informacionit.

Në orët e fundit, ky skandal i përmasave të mëdha po trajtohet sërish në mediat belge dhe ato kosovare. Bëhet fjalë për eksportin e një sasie të madhe mishi të skaduar nga Belgjika në Kosovë.

Në muajin Gusht të vitit të shkuar, plot 20 tonë mish u konfiskua nga Agjencia e Ushqimit në Kosovë pasi kishte thuajse një muaj që kishte skaduar.

“Shkatërruam të gjithë ngarkesën e mishit në mënyrë që të mos shkonte tek konsumatorët kosovarë“, tha një zëdhënës i Agjencisë Ushqimore të Kosovës.

Kompania “Vanlommel” reagoi dhe tha se bëhej fjalë për një gabim njerëzor, dhe se nuk kishte synim shitjen e mishit të prishur.

Por sipas asaj që shkruajnë mediet belge, sasi të mishit të prishur kanë mbërritur edhe në kufirin shqiptar, por nuk saktësohet nëse bëhet fjalë për të njëjtën sasi që u sekuestrua nga Kosova apo për ngarkesë tjetër. Kjo mbetet për t’u verifikuar në orët në vazhdim, gjithsesi paralajmërimi është shumë shqetësues./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: A gjendet mishi i prishur me burim nga Belgjika edhe në Shqipëri?
A gjendet mishi i prishur me burim nga Belgjika edhe në Shqipëri?
https://4.bp.blogspot.com/-RXM_gS3dkyI/Wq8ishshr1I/AAAAAAAAEbM/Kd0CrIhBkXsZ4QQCgRPZXfI2YKnACOXkQCLcBGAs/s640/mishi-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-RXM_gS3dkyI/Wq8ishshr1I/AAAAAAAAEbM/Kd0CrIhBkXsZ4QQCgRPZXfI2YKnACOXkQCLcBGAs/s72-c/mishi-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/a-gjendet-mishi-i-prishur-me-burim-nga.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/a-gjendet-mishi-i-prishur-me-burim-nga.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy