Abuzimi me pronat/ Vjehrri i Bashës privatizoi shkëmbinjtë dhe një pjesë deti në Vlorë dhe mori dhe 14 mln euro dëmshpërblim

I ftuar në emisionin e Ilva Tares, Gjergj Bojaxhi ka komentuar rastin e fundit në Lezhë për tjetërsimin e pronave, ndërsa ka rikthyer në vëmendje edhe cështjen e pallatit të vjehrrit të Lulzim Bashës në Vlorë.

Bojaxhi deklaroi se një sipërfaqe e truallit, ku vjehrri i Lulzim Bashës kishte ngritur pallatin në Vlorë, ka qenë pjesë e detit.

Po ashtu, Bojaxhi tha se në dokumentet për ndërtimin e pallatit të vjehrrit të Bashës, përveç sipërfaqes shkëmbore, pjesë e pronës ishte edhe një hapësirë ujore në det.

“Pa dashur që ta lidh me kryetarin e PD, do marr rastin e pallatit që u shemb në Vlorë. Aty u fitua e drejta në Strasburg.

Shkelja është se si ajo është kthyer në një pronë.

Në vitin 2011, kur unë kam bërë kallëzim për atë pronë, kemi marrë hartat e pronës dhe i kemi mbivendosur.

Gjysma e pronës ishte ujë.

Nuk po flas për shkëmbin që e rrahin dallgët.

Kemi të bëjmë me një pronë ku gjysma ishte ujë, dhe një gjysmë shkëmbi njihet si tokë pronë.

Edhe në Lezhë, mos mendoni se e kanë zaptuar bregun për të mbjellë domate? Jo! Për hotele.

Në rastin më të mirë kemi burra që heshtin dhe në rastin më të keq njerëz të bashkëpunojnë”, tha Bojaxhi./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Abuzimi me pronat/ Vjehrri i Bashës privatizoi shkëmbinjtë dhe një pjesë deti në Vlorë dhe mori dhe 14 mln euro dëmshpërblim
Abuzimi me pronat/ Vjehrri i Bashës privatizoi shkëmbinjtë dhe një pjesë deti në Vlorë dhe mori dhe 14 mln euro dëmshpërblim
https://1.bp.blogspot.com/-ax5y5FfxE54/WrHEbhtnzeI/AAAAAAAAExE/MbdrDDho8pYEElfXCFLrk3fT_EedPg2_ACLcBGAs/s640/pallati-i-bashes-e1521544996487.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-ax5y5FfxE54/WrHEbhtnzeI/AAAAAAAAExE/MbdrDDho8pYEElfXCFLrk3fT_EedPg2_ACLcBGAs/s72-c/pallati-i-bashes-e1521544996487.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/abuzimi-me-pronat-vjehrri-i-bashes.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/abuzimi-me-pronat-vjehrri-i-bashes.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy