Ahmeti: Nuk pranojmë propozimin Sllavomaqedonia

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti pas takimit me ministrin për punë të jashtme të Greqisë Nikos Kocijas ka deklaruar se emri Sllavomaqedonia, nuk është zgjidhje e pranueshme për marrëveshje për emrin,

“Qëndrimet tona ishin të qarta, ne nuk pajtohemi që emri Sllavomaqedonia të jetë zgjidhje në bisedimet me Greqinë. Unë personalisht nuk jam pjesë e ekipit negociues, por zgjidhje e pranueshme do të jetë ajo me të cilën dyja palët do të ishin të kënaqura”, ka thënë Ahmeti.
Ahmeti ka theksuar se ka pasur një takim konstruktiv me Kocias duke vënë theksin se Ballkani Perëndimor do të duhet të jetojë në paqe dhe stabilitet dhe se këto shtete kanë interes të njëjtë dhe ajo është përparimi dhe anëtarësimi në BE dhe NATO./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8278,Camëri,113,Editorial,1798,Ekonomi,442,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1351,Iliridë,258,Kosovë,2444,Kulture,654,Luginë,49,Moti,2,Politik,1805,Reportazh,160,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,513,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ahmeti: Nuk pranojmë propozimin Sllavomaqedonia
Ahmeti: Nuk pranojmë propozimin Sllavomaqedonia
https://2.bp.blogspot.com/-TtCAPAiW308/WrWq9TeVcJI/AAAAAAAAE8I/ZcSnUXNgTng-35R3LMMO20NgnxcGNFW6gCLcBGAs/s640/ahmeti-1.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-TtCAPAiW308/WrWq9TeVcJI/AAAAAAAAE8I/ZcSnUXNgTng-35R3LMMO20NgnxcGNFW6gCLcBGAs/s72-c/ahmeti-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ahmeti-nuk-pranojme-propozimin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ahmeti-nuk-pranojme-propozimin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy