Alarmante/Drejtori i markave dhe patentave: Pija energjike rrezikon negociatat me BE (VIDEO)

Elvin Lako drejtor i Drejtorisë së marka dhe patentave bën deklaratën bombë. Sipas tij një pije energjike rrezikon të bllokojë çeljen e negociatave me BE.

Një pije energjike sipas një zyrtari të lartë të shtetit shqiptarë është çelësi për çeljen e negociatave në BE. Këtë zbulim që me gjasë do të gajasë edhe vete kryeministrin Edi Rama kur ta dëgjojë, e ka bërë Elvin Lako Drejtor i Drejtorisë së Markave dhe patentave.

Deklarimi i Elvin Lakos është regjistruar nga kamerat te fshehta te emisionit Fix Fare gjatë një investigimi për mos zbatimin e disa vendimeve të gjykatës për çregjistrimin e një pije energjike B52 prodhuar nga kompania holandeze ''Bavaria'' që në fakt konkuron në mënyre të pandershme me pijet energjetike B52 të prodhuara dhe te regjistruar si marka nga firma shqiptare Arseni sh.p.k.Por zoti Lako në vend të luftojë për ta respektuar të drejtat e produktit shqiptarë B52 të mbrojtura nga disa vendime të gjykatës, duket në siklet për të mos dëmtuar produktin pirat të firmës holandeze. Sipas tij, nëse pija energjetike holandeze nuk futet në tregu tonë, Shqipëria rrezikon negociatat për anëtarësim në BE.  

Unë e kam problem këtë se kjo B52-shi është ankuar qeveria holandeze, qeveria jonë ka qenë shumë e ndjeshme ndaj kësaj. Madje, ato (qeveria holandeze) thanë atëherë se do të kushtëzojnë dhe negociatat e BE-së, hyrjen dhe anëtarësimin në BE të Shqipërisë. Po. Ka ardhur me letër nga kryeministri që qeveria holandeze i ka vënë kusht Shqipërisë, që ndjekjen e të drejtave të pronësisë intelektuale. Atë logo që është shprehur Gjykata e Lartë. Unë kam siklet si do ja bëj kur të më thërrasin mua qeveria holandeze, dmth, i them unë: Kam zbatuar vendimin e gjykatës. 

Elvin Lako Drejtor i Drejtorisë së Markave dhe Patentave

Firma Arseni sh.p.k ka filluar shume vite më parë një betejë nëpër gjykata ndaj kompanisë holandeze "Bavaria" për të mbrojtur markën B52. Po edhe tani qe odisea në gjykata duket që ka marrë fund me një fitore, megjithatë kompania Arseni SHPK, po përballet me këmbënguljen e kompanisë holandeze e cila vazhdon të veprojë në tregun shqiptar me një pije energjike tashmë pirate që çuditërisht përfiton nga mbështetja e disa institucione shtetërore që pretendojnë të veprojnë sipas standarteve të Bashkimit Europian. /Burimi Shqiptarja.comZgjohuShqiptar.info(Vendimi i Gjykatës që mbron markën B52)

Linku origjinal

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7904,Camëri,108,Editorial,1688,Ekonomi,414,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2354,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1768,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Alarmante/Drejtori i markave dhe patentave: Pija energjike rrezikon negociatat me BE (VIDEO)
Alarmante/Drejtori i markave dhe patentave: Pija energjike rrezikon negociatat me BE (VIDEO)
Alarmante/Drejtori i markave dhe patentave Lako: Pija energjike rrezikon negociatat me BE (VIDEO)
https://2.bp.blogspot.com/-veNc3yNM2Sc/WrfaiwGAxqI/AAAAAAAAVf0/Kq2EnQAANYQy44PTOzZonrUGUIPXZrx4ACLcBGAs/s640/maxresdefault.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-veNc3yNM2Sc/WrfaiwGAxqI/AAAAAAAAVf0/Kq2EnQAANYQy44PTOzZonrUGUIPXZrx4ACLcBGAs/s72-c/maxresdefault.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/alarmantedrejtori-i-markave-dhe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/alarmantedrejtori-i-markave-dhe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy