Ambasada Amerikane: Kemi një të përbashkët që është në rrezik

Ambasada Amerikane në Tiranë ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale një foto të shqiponjës, ku bën me dije se si Shqipëria dhe SHBA e kanë për simbol, e që sipas saj gjendet në rrezik.

Ambasada përmend faktin se në 2007 shqiponja kryebardhë u hoq nga lista e shpendëve të kërcënuara në SHBA, dhe ndërkohë shtron pyetjen sesi mund të arrihet e njëjta gjë në Shqipëri.

Postimi i plotë:

“A e dini që shqiponja është simbol si për Shqipërinë ashtu edhe për Shtetet e Bashkuara? Në Shtetet e Bashkuara, shqiponja kryebardhë u hoq nga lista federale e specive të kërcënuara dhe rrezikuara më 9 gusht 2007, dhe specia tani është në lulëzim. Për fat të keq, shqiponja është në rrezik në Shqipëri. Çfarë mund të bëjmë për t’i ruajtur këto specie të jashtëzakonshme?”/ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9250,Camëri,117,Editorial,2030,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,287,Kosovë,2683,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ambasada Amerikane: Kemi një të përbashkët që është në rrezik
Ambasada Amerikane: Kemi një të përbashkët që është në rrezik
Ambasada Amerikane: Kemi një të përbashkët që është në rrezik
https://3.bp.blogspot.com/-AvGhaU-ap2Y/WptVmr85ipI/AAAAAAAAT28/UChK_pul1QwLYpkw8WB48JEwfQmvGM_yQCLcBGAs/s640/f9ht6k6pk8mz-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-AvGhaU-ap2Y/WptVmr85ipI/AAAAAAAAT28/UChK_pul1QwLYpkw8WB48JEwfQmvGM_yQCLcBGAs/s72-c/f9ht6k6pk8mz-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ambasada-amerikane-kemi-nje-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ambasada-amerikane-kemi-nje-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy