Ambasadorja franceze: Jeni larg BE-së, kriminelët ju kanë prishur imazhin

Pa një shtet të së drejtës, Shqipëria rrezikon të mbetet prapa. Ishte kjo një shenjë këmbane dhënë nga ambasadorja e Francës në Shqipëri, Christina Vasak, në një intervistë për “Albania Daily News”. Ajo i ka mëshuar faktit se vendi ynë rrezikon të mbetet prapa në krahasim me vendet e tjera të rajonit, përsa i përket procesit të anëtarësimit në BE, pasi kriminaliteti mbetet në nivele alarmante.

“Fjala kyç është shteti i së drejtës. Pa një shtet të së drejtës, të denjë për këtë emër, Shqipëria, pavarësisht nga të gjitha përpjekjet e bëra me guxim dhe reformat, rrezikon të mbetet prapa.

Kjo do të thotë, të gjithë e dinë, se duhet zbatuar dhe duhet të përfundojë reforma ambicioze e drejtësisë, duke krijuar organe të qëndrueshme të përcaktuara me ligj dhe duke luftuar fort kriminelët e të gjitha llojeve (trafikimi i drogës dhe jo vetëm i kanabisit, trafikimi i qenieve njerëzore, etj.), përfshirë këtu edhe luftën kundër pasurive të tyre, apo siç thuhet në frëngjisht, portofolave të tyre.

Këta, kriminelët dhe rrjetet e tyre, të cilat nganjëherë kanë tentakula të gjata, e dëmtojnë Shqipërinë, duke e varfëruar (dhe nuk paguajnë as taksa!), si dhe duke e nxirë imazhin e vendit, brenda dhe jashtë tij, kjo e ndihmuar herë-herë edhe nga korrupsioni”, deklaroi diplomatja franceze në Tiranë./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ambasadorja franceze: Jeni larg BE-së, kriminelët ju kanë prishur imazhin
Ambasadorja franceze: Jeni larg BE-së, kriminelët ju kanë prishur imazhin
https://2.bp.blogspot.com/-SR1gleIRQb4/WqcR-odq-gI/AAAAAAAADu0/hyl5OIK98OMpJK50e-KYXca7_NWXYKQGwCLcBGAs/s640/vasak-696x392.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-SR1gleIRQb4/WqcR-odq-gI/AAAAAAAADu0/hyl5OIK98OMpJK50e-KYXca7_NWXYKQGwCLcBGAs/s72-c/vasak-696x392.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ambasadorja-franceze-jeni-larg-be-se.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ambasadorja-franceze-jeni-larg-be-se.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy