Ambasadorja shqiptare në BE: Në prill presim rekomandimin për negociatat...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian, Suela Janina, në një interviste për Europeanwesternbalkan, thotë se Shqipëria pret të marrë rekomandimin e pakushtëzuar për çeljen e negociatave në prill.

“Shqipëria pret hapjen e negociatave të anëtarësimit me BE-në brenda këtij viti. Shpresojmë të marrim një rekomandim të pakushtëzuar për çeljen e bisedimeve në raportin e Komisionit Europian në prill, dhe presim që Këshilli i BE në qershor të miratojë vendimin për hapjen e negociatave”, thotë Janina.

Duke folur për strategjinë e miratuar në shkurt nga instancat e BE-së, Janina thotë se më shumë se komentimi, tani është koha të adresohen pa vonesë veprimet dhe implementimi i strategjisë për gjashtë iniciativat.

“Ne shpresojmë që komisioni të marrë drejtimin dhe të koordinojë planin e veprimit, duke qenë se ne jemi të angazhuar për reforma reale dhe të qëndrueshme në fushat e interesit të përbashkët”, thotë ajo./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ambasadorja shqiptare në BE: Në prill presim rekomandimin për negociatat...
Ambasadorja shqiptare në BE: Në prill presim rekomandimin për negociatat...
https://4.bp.blogspot.com/-AKkFH3iv9QQ/Wqm778TdX9I/AAAAAAAAEDo/WmDvULa0gug8Mwrf3FD2q9FEheQH2NdkACLcBGAs/s640/suela-janina-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-AKkFH3iv9QQ/Wqm778TdX9I/AAAAAAAAEDo/WmDvULa0gug8Mwrf3FD2q9FEheQH2NdkACLcBGAs/s72-c/suela-janina-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ambasadorja-shqiptare-ne-be-ne-prill.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ambasadorja-shqiptare-ne-be-ne-prill.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy