Amerika dërgon ushtarë shtese të rinj në Kosovë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të dislokojnë ushtarë të rinj në Kosovë, në pranverë. Ushtarët amerikanë do të vijnë nga Ekipi Luftarak i Brigadës së Dytë i Fort Karsonit.

Batalioni i Tretë i Regjimentit të 61’të të Këmbësorisë do të zëvendësojë ushtarët e Divizionit të 82’të Ajror, të cilët janë dislokuar për të ndihmuar Grupin Multinacional Luftarak Lindor në Kosovë, raporton “The Gazette” nga Kolorado.

Sipas ushtrisë amerikane, grupi luftarak në fjalë zhvillon “operacione në mbrojtje të paqes” dhe përbëhet nga 1.000 trupa nga pesë shtete – Hungaria, Polonia, Rumania, Turqia dhe Shtetet e Bashkuara, transmeton gazeta Express.

“Ushtarët kanë punuar dhe janë stërvitur fort në përgatitje për dislokimin e ardhshëm në Kosovë”, ka thënë shefi i njësitit, llejtënant-kolonel Donald T. Braman.

“Jam krenar me ushtarët tanë, dhe jemi të gatshëm të mbështesim misionin e NATO’s, KFOR’in”, është shprehur ai./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9280,Camëri,119,Editorial,2037,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1475,Iliridë,289,Kosovë,2694,Kulture,723,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Amerika dërgon ushtarë shtese të rinj në Kosovë
Amerika dërgon ushtarë shtese të rinj në Kosovë
Amerika dërgon ushtarë shtese të rinj në Kosovë
https://2.bp.blogspot.com/-BQ8-izYUaJc/Wpfek28m0JI/AAAAAAAACyM/Ozo0sFMVGuM_YUlMipBsKFAm2TpId-qqgCLcBGAs/s640/trupat-amerikane-1.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-BQ8-izYUaJc/Wpfek28m0JI/AAAAAAAACyM/Ozo0sFMVGuM_YUlMipBsKFAm2TpId-qqgCLcBGAs/s72-c/trupat-amerikane-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/amerika-dergon-ushtare-shtese-te-rinj.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/amerika-dergon-ushtare-shtese-te-rinj.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy