Analistët presin që Vuçiç ta përkrahë përmendoren e Millosheviçit në Beograd

Kryetari i nderit i Partisë Socialiste të Serbisë (SPS) dhe njëri nga iniciuesit e idesë që Sllobodan Millosheviqit t’i ngrihet përmendore në Beograd, Milutin Mërkonjiq, është i bindur se për këtë iniciativë do ta ketë edhe përkrahjen e kryetarit të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe të partisë së tij SNS, transmeton Koha.net.

Ai ka thënë kështu në një intervistë për gazetën “veçernji novosti”, ndërsa në pyetjen se ku do të vendoset ajo, ai është përgjigjur se përmendorja mund të vendoset në Sheshin e Studentëve në kryeqytetin serb ku është paraparë edhe vendosja e përmendores së Zoran Gjingjiqit.

Sllobodan MiIlosheviq është ish – i arrestuar për krime lufte në Kosovë të cilin në Hagë e kishte dorëzuar në vitin 2001 – Zoran Gjingjiq derisa ishte kryeministër. Pa u bërë dy vjet nga dorëzimi, në vitin 2003 Gjingjiq u vra, mendohet nga përkrahës të Millosheviqit, në oborrin e Qeverisë serbe. Millosheviq vdiq në burgun e Hagës, tre vjet më vonë, në vitin 2006.

Aleksandar Vuçiq në kohën e regjimit të Sllobodan Millosheviqit dhe të luftërave të tij kundër shqiptarëve në Kosovë, ka qenë ministër i Informatave./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Analistët presin që Vuçiç ta përkrahë përmendoren e Millosheviçit në Beograd
Analistët presin që Vuçiç ta përkrahë përmendoren e Millosheviçit në Beograd
https://4.bp.blogspot.com/-4s4Ri7sAbIw/WrBb1B2jXnI/AAAAAAAAEgo/gLn_utGPXF4BbgHrw9FDhjqjqgJg2HSHgCLcBGAs/s640/Milosevic_Aleksandar_Vu%25C4%258Di%25C4%2587.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-4s4Ri7sAbIw/WrBb1B2jXnI/AAAAAAAAEgo/gLn_utGPXF4BbgHrw9FDhjqjqgJg2HSHgCLcBGAs/s72-c/Milosevic_Aleksandar_Vu%25C4%258Di%25C4%2587.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/analistet-presin-qe-vucic-ta-perkrahe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/analistet-presin-qe-vucic-ta-perkrahe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy