Apostolova: Demarkacioni u krye, tani përmbushni kriterin e fundit për liberalizim

Përfaqësuesja e Bashkimit Europian në Kosovës, Nataliya Apostolova, ka thënë se ratifikimi i marrëveshjes për demarkimin e kufirit me Malin e Zi nga Kuvendi i Kosovës është një hap i rëndësishëm përpara për vendin dhe qytetarët.

Ajo ka deklaruar se vota për këtë marrëveshje tregoi vendosmërinë e Kosovës për të ndërtuar marrëdhënie të mira fqinjësore dhe hoqi kushtin e parafundit për liberalizimin e vizave për kosovarët.

Por Apostolova nuk ka lënë pa përmendur dhe dënuar përpjekjet e Lëvizjes Vetëvendosje që përmes gazit lotsjellës të pengojnë votimin e kësaj marrëveshje, duke theksuar se sjellje të tilla nuk kanë vend në politikën kosovare.

“Duam të urojmë ligjvënësit kosovarë për punën e bërë. Ka qenë e gjatë, me raste edhe pikëlluese, krejt kjo rrugë, por në fund rezultati ishte ai i duhuri për qytetarët e Kosovës. Shpresojmë që praktika të tilla të bashkëpunimit si ky me rastin e ratifikimit të kësaj marrëveshje të jenë tregues për të ardhmen. Tani vëmendja duhet përqëndruar në luftimin e krimit dhe korrupsionit. Presim që puna të vazhdojë në përmbushjen e këtij kriteri të fundit për liberalizimin e vizave”, ka theksuar ajo./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Apostolova: Demarkacioni u krye, tani përmbushni kriterin e fundit për liberalizim
Apostolova: Demarkacioni u krye, tani përmbushni kriterin e fundit për liberalizim
https://3.bp.blogspot.com/-0WajaY5l2PI/WrcKBWVDmeI/AAAAAAAAFJU/YGY909bv9pYs1b4yfJcVJLfk15CWhds7wCLcBGAs/s640/Screenshot-2018-3-25%2BApostolova%2BDemarkacioni%2Bu%2Bkrye%252C%2Btash%2Bp%25C3%25ABrmbushni%2Bkriterin%2Be%2Bfundit%2Bp%25C3%25ABr%2Bliberalizim%2B%25E2%2580%2593%2BIndeksonline%2Bnet.png
https://3.bp.blogspot.com/-0WajaY5l2PI/WrcKBWVDmeI/AAAAAAAAFJU/YGY909bv9pYs1b4yfJcVJLfk15CWhds7wCLcBGAs/s72-c/Screenshot-2018-3-25%2BApostolova%2BDemarkacioni%2Bu%2Bkrye%252C%2Btash%2Bp%25C3%25ABrmbushni%2Bkriterin%2Be%2Bfundit%2Bp%25C3%25ABr%2Bliberalizim%2B%25E2%2580%2593%2BIndeksonline%2Bnet.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/apostolova-demarkacioni-u-krye-tani.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/apostolova-demarkacioni-u-krye-tani.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy