ARMO drejt katastrofës, naftëtarët: Rrezikon shpërthimin, ndërhyni urgjentisht!

Rafineria e ARMO-s, pas problemeve në menaxhimin e saj, ajo po shfaq edhe probleme të tjera. Kompania fillon të shkojë drejt degradimit total, pasi edhe zjarrfikësit janë larguar nga puna, si shenjë protestë pasi nuk kanë marrë pagën për punën e kryer.

Tashmë, krahas flakjes në rrugë të punëtorëve, kompania rrezikon të shkaktojë një katastrofë natyrore, pasi mund të nisë ndonjë vatër zjarri, e cila do të ishte një katastrofë për banorët që jetojnë përreth. Zjarrfikësit japin alarmin dhe kërkojnë ndërhyrjen e shtetit.

Rreth 50 zjarrfikësit e Repartit Zjarrfikës, që varet nga kompania problematike e përpunimit të naftës, ARMO, janë të fundit që kanë ndërprerë punën dy ditë më parë. Arsyeja: Edhe ata kanë që në dhjetor që nuk paguhen, se bashku me 1100 punonjësit e tjerë të rafinerisë së ARMO-s.

Por, grupimi i naftëtarëve të ARMO-s ka dhënë alarmin se shpërbërja e kompanisë po rrezikon një katastrofë.  “Reparti zjarrfikës varet nga ARMO, dhe e ka në administrim uzina e Ballshit. Atje ka  rezervuarë të mbushur me lëndë djegëse, që në çdo moment mund të shpërthejnë dhe zjarrfikës nuk ka”, ka pohuar grupimi i naftëtarëve që ka kontaktuar me shqetësim redaksinë e Monitor. /ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: ARMO drejt katastrofës, naftëtarët: Rrezikon shpërthimin, ndërhyni urgjentisht!
ARMO drejt katastrofës, naftëtarët: Rrezikon shpërthimin, ndërhyni urgjentisht!
ARMO drejt katastrofës, naftëtarët: Rrezikon shpërthimin, ndërhyni urgjentisht!
https://4.bp.blogspot.com/-WFv-WDj8VHY/Wpz4cLiZeaI/AAAAAAAAT9I/OA1ZtgvWEY4KfspBFjdJF2cz-g1DZf36ACLcBGAs/s640/rafineria-800x445.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-WFv-WDj8VHY/Wpz4cLiZeaI/AAAAAAAAT9I/OA1ZtgvWEY4KfspBFjdJF2cz-g1DZf36ACLcBGAs/s72-c/rafineria-800x445.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/armo-drejt-katastrofes-naftetaret.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/armo-drejt-katastrofes-naftetaret.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy