Autorizimi i Metës, Dule: Të fitojmë kohën e humbur me "vëllezërit" tanë Grekë

Në ditën Kombëtare të Greqisë, kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit Ilir Meta për autorizimin e ministrit Ditmir Bushatit për çeljen e negociatave me shtetin helen për çështjen detare. Në një prononcim për ‘News24’ Dule tha se zhvillim ishte i pritshëm dhe i dëshiruar.

Dule tha se mes dy vendeve ka nisur një fazë e re marrëdhëniesh. Mes të tjerash ai theksoi se lidershipi politik nuk mund të cenoje marrëdhëniet mes popujve, ndërsa pohoi se në 4 vitet e fundit ka pasur hapa pas.
“Kjo është një fazë e re në marrëdhëniet mes dy vendeve. Çelet rruga në aspektin teknik dhe politik. Por dhe për integrimin e Shqipërisë në BE. Themeli i marrëdhënieve mes dy vende, ato të popujve. Lidershipi politik nuk mund të cenoje marrëdhëniet mes popujve. Ne 4 vitet e fundit hapa mbrapa në këto marrëdhënie. Ndaj është momenti për te rikuperuar kohën e humbur më miqtë tanë grekë”, tha Dule./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Autorizimi i Metës, Dule: Të fitojmë kohën e humbur me "vëllezërit" tanë Grekë
Autorizimi i Metës, Dule: Të fitojmë kohën e humbur me "vëllezërit" tanë Grekë
https://2.bp.blogspot.com/-I6rlumWv2_w/WrBiYMKo_dI/AAAAAAAAEiU/DEK5tVt76IQE_eSnLC-j29CO2Tmxic_EgCLcBGAs/s640/vangjel-dule-e1521489269926.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-I6rlumWv2_w/WrBiYMKo_dI/AAAAAAAAEiU/DEK5tVt76IQE_eSnLC-j29CO2Tmxic_EgCLcBGAs/s72-c/vangjel-dule-e1521489269926.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/autorizimi-i-metes-dule-te-fitojme_20.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/autorizimi-i-metes-dule-te-fitojme_20.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy