Avioni i parë në Shqipëri, në vitin 1915 (FOTO)

Shqiptarët nuk i besojnë syve të tyre kur në fshatin e tyre aderon një avion gjerman, për shkak të problemeve në motor.

I gjithë fshati dhe shumë fshatra përrreth kishin ardhur për ta parë “cudinë” që kishte ndodhur në fshatin e tyre në Shqipëri, ata ende nuk kishin parë ndonjë makinë në fshatin e tyre kurse për avionet as që bëhej fjalë për ta parë.

Arsyja pse kishte hyrë në qiellin shqiptar ishte fillimi i Luftës së Parë Botërore, dhe Shqipëria ishte arenë e luftimëve të fuqive Europiane./FMmages Albania/ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Avioni i parë në Shqipëri, në vitin 1915 (FOTO)
Avioni i parë në Shqipëri, në vitin 1915 (FOTO)
Avioni i parë në Shqipëri, në vitin 1915
https://2.bp.blogspot.com/-1H4HjQkx_UI/WqbpXUrZuPI/AAAAAAAAUqE/J2QB8VZ7ZwAgZ9VWE68qzhh5FWz0-nmHQCLcBGAs/s640/Untitleddddfg-Custom-1200x630-640x336.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-1H4HjQkx_UI/WqbpXUrZuPI/AAAAAAAAUqE/J2QB8VZ7ZwAgZ9VWE68qzhh5FWz0-nmHQCLcBGAs/s72-c/Untitleddddfg-Custom-1200x630-640x336.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/avioni-i-pare-ne-shqiperi-ne-vitin-1915_12.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/avioni-i-pare-ne-shqiperi-ne-vitin-1915_12.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy