Banka Botërore: 70% e familjeve më të varfëra në Shqipëri janë të përjashtuara nga ndihma ekonomike

Skema e re e ndihmës ekonomike në vend ka përplasur ashpër opozitën dhe mazhorancën, prej disa javësh.

Në lidhje me këtë problem, ka reaguar edhe Banka Botërore, e cila deklaron se 70% e familjeve më të varfëra në Shqipëri janë përjashtuar nga ndihma ekonomike.

Të dhënat janë bërë publike në një raport auditimi mbi projektin e modernizimit të asistencës sociale.

Në këtë raport analizohen 75 mijë familjet më të varfëra të vendit, dhe në përfundim të këtij auditi del që vetëm një e treta e këtyre familjeve trajtohen me ndihmë ekonomike.

Thënë ndryshe, nga 75 mijë familjet më të varfëra në vend, vetëm 22 mijë prej tyre përfitojnë ndihmë ekonomike./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Banka Botërore: 70% e familjeve më të varfëra në Shqipëri janë të përjashtuara nga ndihma ekonomike
Banka Botërore: 70% e familjeve më të varfëra në Shqipëri janë të përjashtuara nga ndihma ekonomike
Banka Botërore: 70% e familjeve më të varfëra në Shqipëri janë të përjashtuara nga ndihma ekonomike
https://3.bp.blogspot.com/-TyanPST2o7Q/Wpz35TexnaI/AAAAAAAAT88/r35dh8EdIVgXOrOmgwlkfcC-PexRPf1RgCLcBGAs/s640/familje.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-TyanPST2o7Q/Wpz35TexnaI/AAAAAAAAT88/r35dh8EdIVgXOrOmgwlkfcC-PexRPf1RgCLcBGAs/s72-c/familje.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/banka-boterore-70-e-familjeve-me-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/banka-boterore-70-e-familjeve-me-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy