Bashkëpunimi mes Tiranës dhe Lozanës, vizita e Veliajt jehonë në mediat zviceriane

Krijimi i marrëdhënieve të ngushta në fusha të ndryshme mes Bashkisë së Tiranës dhe asaj të Lozanës, ka ngjallur interesimin edhe të mediave zviceriane të cilat i kanë dedikuar një hapësirë të veçantë.

Një nga mediat më të njohura në Zvicër, “LFM”, shkruan se Tirana kërkon të vendosë lidhjet me Lozanën për realizimin e një sërë projektesh të rëndësishme. Në artikullin e tij, gazetari Margaux Habert thekson se Veliaj u tregua veçanërisht i interesuar për infrastrukturën sportive të Lozanës, por edhe sa i përket fushës së kulturës.

Media e njohur zviceriane shkruan gjithashtu se kryebashkiaku i Lozanës Grégoire Junod e mirëpriti këtë bashkëpunim ndërmjet Lozanës dhe Tiranës.

Me ftesë të kryebashkiakut të Lozanës, kryebashkiaku Veliaj zhvilloi dje një vizitë në qytet me qëllim rritjen e shkëmbimit të eksperiencave dhe mundësive të bashkëpunimit midis dy qyteteve, me synimin për ta kthyer Tiranën në një qendër rajonale të Ballkanit.

Ndërkaq, gjatë vizitës së tij në Lozanë, kreu i Bashkisë së Tiranës zhvilloi edhe një takim me komunitetin shqiptar që punon dhe jeton atje, si dhe me përfaqësues të politikës dhe të komunitetit të biznesit./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Bashkëpunimi mes Tiranës dhe Lozanës, vizita e Veliajt jehonë në mediat zviceriane
Bashkëpunimi mes Tiranës dhe Lozanës, vizita e Veliajt jehonë në mediat zviceriane
https://2.bp.blogspot.com/-G-7eCoEuCmM/Wq3CVEXOBEI/AAAAAAAAETs/6WhTYqY0hoI7tF2S9d1m8DSXsedETusOwCLcBGAs/s640/unnamed-1-3-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-G-7eCoEuCmM/Wq3CVEXOBEI/AAAAAAAAETs/6WhTYqY0hoI7tF2S9d1m8DSXsedETusOwCLcBGAs/s72-c/unnamed-1-3-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/bashkepunimi-mes-tiranes-dhe-lozanes.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/bashkepunimi-mes-tiranes-dhe-lozanes.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy