Bashkimi i Kosovës me Sanxhakun, rreziku më i madh për Serbinë

Duke parafrazuar një artikull të kreut të diplomacisë serbe të botuar në shtypin serb,sipas tij, qëllimi i shqiptarëve në Ballkan është krijimi i Shqipërisë së Madhe.Një lidhje e Kosovës së islamizuar me Sanxhakun, sipas Daçiçit, do të ishte dështimi më i madh për popullin serb

Gazeta gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” në artikullin e saj më të ri i ka kushtuar vëmendje propozimit të ministrit të Jashtëm serb Ivica Daçiç për ndarjen e Kosovës.

Duke parafrazuar një artikull të kreut të diplomacisë serbe të botuar në shtypin serb, gazeta gjermane shkruan se Daçiçi ka thënë se Serbia ka humbur gjithmonë gjiithçka të arritur me gjak përmes një politike jorealiste dhe utopike.

Sipas tij, qëllimi i shqiptarëve në Ballkan është krijimi i Shqipërisë së Madhe.

“Kjo Shqipëri e madhe kërcënon të jetë ‘shteti më vital i Ballkanit’ dhe një instrument i ndikimit perëndimor në rajon”.

Ai, madje, ka paralajmëruar se qëllimi i shqiptarëve është bashkimi i Kosovës me Sanxhakun.

Një lidhje e Kosovës së islamizuar me Sanxhakun, sipas Daçiçit, do të ishte dështimi më i madh për popullin serb, mbase më i madh se të gjitha dështimet gjatë shekullit të njëzetë.

Ministri serb i Punëve të Jashtme mendon se e vetmja zgjidhje është që veriu i banuar me serbë të bashkohet me Serbinë, kurse pjesët e tjera me shqiptarë të pavarësohen./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8417,Camëri,113,Editorial,1845,Ekonomi,453,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1366,Iliridë,259,Kosovë,2483,Kulture,665,Luginë,51,Moti,2,Politik,1819,Reportazh,169,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,524,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Bashkimi i Kosovës me Sanxhakun, rreziku më i madh për Serbinë
Bashkimi i Kosovës me Sanxhakun, rreziku më i madh për Serbinë
“Frankfurter Allgemeine Zeitung” :Rreziku më i madh për Serbinë, bashkimi i Kosovës me Sanxhakun
https://2.bp.blogspot.com/-G9RQDvZ6vnc/WrFfwBAfr-I/AAAAAAAAVJM/qcHZkAnt_k0Ebr_t6mtWrNBzyfffLeepwCLcBGAs/s640/sanxh-1.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-G9RQDvZ6vnc/WrFfwBAfr-I/AAAAAAAAVJM/qcHZkAnt_k0Ebr_t6mtWrNBzyfffLeepwCLcBGAs/s72-c/sanxh-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/bashkimi-i-kosoves-me-sanxhakun-rreziku.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/bashkimi-i-kosoves-me-sanxhakun-rreziku.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy