Berisha: Unë eci me Kanun, Ramën do ta vrisja me snajper në 21 janar

Sali Berisha, i ftuar në emisionin Real Story të Sokol Ballës, i është përgjigjur gjatë pyetjes se a ka frikë. Ai tha se aventurën nuk duhet ta provokosh, por rrezikut s’duhet t’i ikësh.

Berisha kujton edhe 21 janarin.

Ai thotë për herë të parë, se në zyrë i ka shkuar një zyrtar amerikan, i dërguar nga Klinton, që i ka kërkuar të mos shkojë disa ditë në zyrë.

Por Berisha nuk e dëgjoi dhe thotë se kishte urdhëruar snajperat, që të vrisnin Edi Ramën.

Ai thotë se gjatë historisë së tij politike, ka vepruar i nxitur edhe nga Kanuni.

“Unë e vlerësoj pyetjen edhe është pyetje për mendimin tim fondamentale për cdo politikan dhe për cdo njeri.

Në tërësi ka dy qëndrime ndaj frikës, ndaj rrezikut, se frika vjen nga rreziku, përballja dhe ikja nga rreziku.

Unë i përkas qëndrimit të parë dhe jap disa shembuj:

Në Shkallnur hodhën bombën te këmbët, unë vazhdova fjalimin, në Lushnje shkrehën breshërom unë vazhdova, u nisa për Tropojë dolën Hakjajt bllokuan rrugën, unë vazhdova para bëra mitingun.

Në presidencë, sulmuan e menduan se erdhi koha ta qërrojnë Sali Berishën, erdhën dhe mbetën në hekurat e Presidencës, qëndrova 3 ditë e tre netë duke u ushqyer dhe fjetur në Presidencë.

Në 21 janar, qëndrova, ata që kanë ardhur ë kanë gjetur në zyrë dhe më kanë gjetur me dosje në duar.

Pas disa ditësh erdhi një zyrtar amerikan i dërguar nga Klinton dhe më thotë, më kërkon “a ka mundësi të mos vish nesër në zyrë?”

I them absolutisht, se është ditë pune, po edhe të mos ishte, do isha në zyrë.

Me tha “s’bëhet nami se nuk je”.

I thashe “a te te jap mesazhin për Ramën?

Po preke gjënë më të vogël do jenë 5 snajper, 4 nga te katert anet dhe une ne mes dhe do goditet vetëm po nuk e shpoi plumbi”.

“Ti po thua”,- tha, “Shqipëria e shek 19”.

“Më vjen keq i thashë, Shqipëria e shek 21. Unë për zjarrvënës do bëj atë që më takon me bë. I thuaj se një post policie po e prekën në mënyrë absolute s’do kthehet në Shqipëri i gjallë”.

“Ia kanë thënë, që po të lëvizte në atë mënyrë do qëllohej, u zhduk në 27 janar si ajo e pulës. Funksionoi.

Pse kjo përballje e imja?

Vjen nga fëmijëria më e hershme e imja, mund të jetë edhe kanunore.

Porosia që na jipnin më të parët, mos i ik rrezikut, se rreziku të nxën.

Unë e pësoja sa herë kisha frikë, e shihja kur isha femijë, që po të humbisja, humbisja se kisha frikë dhe i thosha vetes mirë t’u bë, se pate frikë.

Sot është jashtë çdo lloj dyshimi që unë nuk kam frikë, nuk jam trim, por frikë nuk kam”./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Berisha: Unë eci me Kanun, Ramën do ta vrisja me snajper në 21 janar
Berisha: Unë eci me Kanun, Ramën do ta vrisja me snajper në 21 janar
https://3.bp.blogspot.com/-JxiA8o46ARU/Wp8yafypP6I/AAAAAAAADRw/VBDftP7T5i4zbz_SriEpbzxEBHXl0SyJwCLcBGAs/s640/BErisha-780x439-1200x630.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-JxiA8o46ARU/Wp8yafypP6I/AAAAAAAADRw/VBDftP7T5i4zbz_SriEpbzxEBHXl0SyJwCLcBGAs/s72-c/BErisha-780x439-1200x630.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/berisha-une-eci-me-kanun-ramen-do-ta.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/berisha-une-eci-me-kanun-ramen-do-ta.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy