Bernad Kouchner: Sikur të kishte Çmim Nobel për Liri, atëherë ai do t’i takonte familjes Jashari (VIDEO)

Administratori i parë ndërkombëtar i Kosovës, Bernard Kouchner e kishte vizituar Kosovën, menjëherë pas luftës ku kishte shkuar edhe në odën e Familjes Jashari, shkruan KultPlus.

Atje ai ishte ulur këmbëkryq derisa po zhvillonte në një bisedë më Rifat Jasharin, e burrat e tjerë në odë.

Ai kishte thënë se e vlerëson lart kontributin dhe sakrificën e familjes Jashari ndërkohë kishte shtuar se nëse do të kishte Çmim Nobel për sakrificë për liri, ai do t’i takonte Adem Jasharit dhe familjes së tij.

“Bota filloi lëvizjet pikërisht prej Prekazit.

U bëmë të vetëdijshëm për një realitet të sakrificave dhe luftimeve që u bënë dhe sikur të ketë Çmim Nobel të Lirisë, ai i takon familjes tuaj”, kishte thënë Kouchner në Prekaz./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Bernad Kouchner: Sikur të kishte Çmim Nobel për Liri, atëherë ai do t’i takonte familjes Jashari (VIDEO)
Bernad Kouchner: Sikur të kishte Çmim Nobel për Liri, atëherë ai do t’i takonte familjes Jashari (VIDEO)
https://3.bp.blogspot.com/-ZFh6QDoNt-M/Wp34VvmAwCI/AAAAAAAADOM/fIeX0yJDSlEItCxgNPMx920oOfYydAQNgCLcBGAs/s640/28829339_1810873248975288_1713239834_n.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-ZFh6QDoNt-M/Wp34VvmAwCI/AAAAAAAADOM/fIeX0yJDSlEItCxgNPMx920oOfYydAQNgCLcBGAs/s72-c/28829339_1810873248975288_1713239834_n.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/bernad-kouchner-sikur-te-kishte-cmim.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/bernad-kouchner-sikur-te-kishte-cmim.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy