Besëlidhja e Lezhës, Zeqo e Xhufi: Ka vlerë edhe sot

Me rastin e 574 vjetorit të Besëlidhjes së Lezhës, Akademik Moikom Zeqo dhe Profesor Pëllumb Xhufi, mbajtën një leksion para studentëve dhe pedagogëve të Akademisë së Sigurisë

Dy historianët e njohur kanë folur në një orë leksioni në Akademinë e Sigurisë për figurën e Skënderbeut dhe Besëlidhjes së Lezhës, si një ngjarje përbashkuse të forcave shqiptare në luftën e tyre për liri.

Sipas Akademikut Moikom Zeqo, kjo ngjarje ka vlera të njëjta edhe në ditët e sotme. Në këtë Besëlidhje, Skënderbeu u zgjodh si drejtues i Shqiptarëve dhe që nga ky moment ai hyn në historinë e Shqipërisë dhe jo vetëm, si një figurë, luftëtar dhe prijës, që për 25 vjet rresht fitoi luftra shumë të përgjakshme në mbrojtje të territoreve shqiptare.

Në fjalën e tij profesor Pëllumb Xhufi theksoi rëndësinë e këtyre leksioneve në formimin e përgjithshëm të oficerëve të Policisë dhe shprehu përshtypjet më të mira për pjesëmarrjen e madhe në këtë leksion dhe për nivelin e lartë të formimit të studentëve të kësaj Akademie./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9280,Camëri,119,Editorial,2037,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1475,Iliridë,289,Kosovë,2694,Kulture,723,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Besëlidhja e Lezhës, Zeqo e Xhufi: Ka vlerë edhe sot
Besëlidhja e Lezhës, Zeqo e Xhufi: Ka vlerë edhe sot
https://2.bp.blogspot.com/-KP2p_wGGSN0/WptbEn3_98I/AAAAAAAAC_0/RJqEPP3IItY0LQKiQCGYqjVvyIa4r4GawCLcBGAs/s640/Xhufi-dhe-Zeqo.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-KP2p_wGGSN0/WptbEn3_98I/AAAAAAAAC_0/RJqEPP3IItY0LQKiQCGYqjVvyIa4r4GawCLcBGAs/s72-c/Xhufi-dhe-Zeqo.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/beselidhja-e-lezhes-zeqo-e-xhufi-ka.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/beselidhja-e-lezhes-zeqo-e-xhufi-ka.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy