Bujar Lika tregon ftesën: Vlerë e madhe të luash për Kombëtaren

Bujar Lika është një tjetër lojtar që është ftuar për herë të parë nga trajneri Panucci në përfaqësuese. Lika ka folur sot në një konferencë për media, pas zgjedhjes së bërë.

Kontakti i parë me Panucci-n?

Më ka mori para një jave kur kisha ndeshje me Young Boys. Më ka kontaktuar në telefon dhe kam folur me të. Ishte e lehtë të zgjidhja Shqipërinë. Për mua ishte shumë e lehtë. Jam krenar që jam shqiptar.

Pse kaq vonë kjo ftesë?

Kam luajtur në ligën e dytë zvicerane. Kam pasur edhe dëmtime. Besoj se këtë sezon kam mundur të tregoj vlerat e mia.

A ka pasur një ftesë nga përfaqësuesja kosovare?

Unë kam zgjedhur Shqipërinë. Nga Kosova nuk kam pasur ftesë. Nuk kam pasur nevojë ta mendoj dy herë ftesën e Shqipërisë.

Situata midis Shqipërisë dhe Kosovës…

Kam ëndërruar të luaj vetëm për Kombëtaren kuqezi. Pres të aktivizohem në këto miqësore. Jam i lumtur për vendimin. Është kënaqësi e madhe edhe për familjen time.

Më kanë pritur shumë mirë. Disa lojtarë edhe i njoh. Eshtë atmosferë shumë e mirë. Është një shans i madhe për mua për të treguar vetën. Panucci nuk më ka premtuar asgjë.

Është rritur vlera e Kombëtares?

Është e vërtetë që është rritur. Edhe te klubi i Grasshopersit janë gëzuar shumë, si lojtarët edhe drejtuesit. Është vlerë e madhe të luash për Kombëtaren e Shqipërisë./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Bujar Lika tregon ftesën: Vlerë e madhe të luash për Kombëtaren
Bujar Lika tregon ftesën: Vlerë e madhe të luash për Kombëtaren
https://3.bp.blogspot.com/-P7QrZqJW5no/WrG8GBeOWEI/AAAAAAAAEuE/a8C622xgOqwZK8CrbJu_RoLW1qme0U0DwCLcBGAs/s640/lika-bujar-696x396.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-P7QrZqJW5no/WrG8GBeOWEI/AAAAAAAAEuE/a8C622xgOqwZK8CrbJu_RoLW1qme0U0DwCLcBGAs/s72-c/lika-bujar-696x396.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/bujar-lika-tregon-ftesen-vlere-e-madhe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/bujar-lika-tregon-ftesen-vlere-e-madhe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy