Dailymail: Pesë hapa për të arritur në Britani me 10,000 paund... frikë nga shqiptarët

Pesë hapa për të arritur në Britani (për një pagesë prej 10,000 paund). Mediat britanike kanë zbuluar rrugën pasi policia shqiptare, në bashkëpunim me Europol shkatërroi bandën e kontrabandës së njerëzve.

Sipas Dailymail, operacioni ndërkombëtar zbuloi më shumë se 50 njerëz që merreshin me trafikimin duke bërë miliona. Destinacionet përfundimtare ishin: Mbretëria e Bashkuar, SHBA dhe Kanada.

Sipas kësaj media 750 shqiptarë përfunduan në Britani, të trafikuar nga kriminelët, që merrnin deri në 20 mijë paund.

Nga ana tjetër, britanikja “The Sun” thotë se udhëheqësi i një prej grupeve më të fuqishme të trafikut të klandestinëve, duke iu referuar grupit shqiptar që u shkatërrua nga policia, është me nënshtetësi irlandeze.

Në shkrim theksohet se personi, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është me origjinë shqiptare, por ka jetuar më parë në jug të Dublinit.

“Ky individ është një prej personave kryesorë të grupit dhe dyshohet se është shumë i përfshirë në trafikim. Ai dyshohet se është pjesë e mafias shqiptare dhe është përfshirë në shumë aspekte të krimit të organizuar”, thotë një burim për “The Sun”.

Po autoritetet kanë dhe një tjetër shqetësim. Shqiptarët tani përbëjnë grupin e tretë më të madh të huaj të burgosur në Angli dhe Uells, pas kriminelëve irlandezë dhe polakë.

NCA thotë se bandat shqiptare kanë ‘kontroll të konsiderueshëm’ të tregut të drogës në Mbretërinë e Bashkuar.

Kathryn Holloway, komisari i policisë dhe krimit të Bedfordshire, tha se: “Brutaliteti i tyre i lartë, janë më të pamëshirshmit që Mbretëria e Bashkuar e ka parë”./bw/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8417,Camëri,113,Editorial,1845,Ekonomi,453,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1366,Iliridë,259,Kosovë,2483,Kulture,665,Luginë,51,Moti,2,Politik,1819,Reportazh,169,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,524,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Dailymail: Pesë hapa për të arritur në Britani me 10,000 paund... frikë nga shqiptarët
Dailymail: Pesë hapa për të arritur në Britani me 10,000 paund... frikë nga shqiptarët
https://1.bp.blogspot.com/-Sq3BITkbp7Q/Wrby6ZjjjOI/AAAAAAAAFDo/b_LME164qkArA1oqDrzio0Mlg8ncwTMdQCLcBGAs/s640/emigrantet.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Sq3BITkbp7Q/Wrby6ZjjjOI/AAAAAAAAFDo/b_LME164qkArA1oqDrzio0Mlg8ncwTMdQCLcBGAs/s72-c/emigrantet.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/dailymail-pese-hapa-per-te-arritur-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/dailymail-pese-hapa-per-te-arritur-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy