Dalja nga ndihma ekonomike/ Kurs profesional dhe 55 mijë lekë në muaj

Qeveria do të ndërmarrë një nismë, për të zbutur varfërinë, por dhe për të lehtësuar listat e atyre që janë me ndihmë ekonomike. Në prononcimin për media, Rama tha se kushdo që del nga ndihma ekonomike dhe është i aftë për punë, do të ketë mundësinë e një trajnimi, që të jetë i gatshëm për tregun e punës.

“Cilido që del nga ndihma ekonomike dhe është fizikisht i aftë për punë, ne jemi gati që ta mbështesim, që të fillojë një punë nëse ka vullnetin dhe një minimum dije për punë, ose ti japim mundësinë e një trajnimi.

Dua të ritheksoj sot që qeveria jep 55 mijë lekë të vjetra, që është mesatarja e ndihmës ekonomike për çdo kënd që del nga ndihma ekonomike dhe është gati të trajnohet”./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Dalja nga ndihma ekonomike/ Kurs profesional dhe 55 mijë lekë në muaj
Dalja nga ndihma ekonomike/ Kurs profesional dhe 55 mijë lekë në muaj
https://2.bp.blogspot.com/-VC-zTIEIxC0/Wqh9xZOIprI/AAAAAAAAD6Q/Kutr3JLQMIoJDDfoz041Y9B-Y11biyHlQCLcBGAs/s640/ndihma-ekonomike-696x264.jpeg
https://2.bp.blogspot.com/-VC-zTIEIxC0/Wqh9xZOIprI/AAAAAAAAD6Q/Kutr3JLQMIoJDDfoz041Y9B-Y11biyHlQCLcBGAs/s72-c/ndihma-ekonomike-696x264.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/dalja-nga-ndihma-ekonomike-kurs.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/dalja-nga-ndihma-ekonomike-kurs.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy