Deklarata e fundit e Panucci-t, përpara sfidës kundrejt Norvegjisë

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi, ka folur para pak minutash në konferencë shtypi për ndeshjen e nesërme me Norvegjinë, ndërkohë që për kapiten ka zgjedhur Odise Roshin, lojtarin me më shumë ndeshje që do të jetë titullar. Ai ka shprehur besimin se të tijtë do të bëjnë diçka pozitive:

“Grupi ka punuar shumë mirë, lojtarët kanë qenë shumë seriozë, edhe pse është një moment delikat io sezonit. Jemi gati ta luajmë këtë ndeshje. Kemi punuar për 7-8 ditë dhe jemi plotësisht gati.

Nuk kam në plan të ndryshoj dhe dua që nesër të mundim Norvegjinë. Formacioni? Nuk ka surpriza. Është dëmtuar Lilaj dhe do të luajë Ramadani, një lojtar i ri me shumë personalitet. Besoj se do të tregojë nivelin e tij.

Kemi lojtarë, që tani nisin sezonin e tyre. Ka edhe nga ata që nuk kanë luajtur, ose kanë luajtur shumë pak. Kërkoj prej tyre një përfaqësim më të mirë dhe më serioz se të tjerët. Për sulmin kemi lojtarë si Cikalleshi, Sadiku e Balaj, të shohim kush do të luajë. Edhe për Lenjanin apo Alijin do të shohim.

Kam në dispozicion 6 ndërrime dhe do të shoh për ata që do të hedh në fushë nga stoli. Ramadani e ka stofin e lojtarit me personalitet, stofin e liderit.

Abazaj është një lojtar i mirë një kundër një dhe mund të luajë, duke parë ndeshjen. Për të luajtur me ekipin kombëtar duhet të arrish një stad të caktuar.

Zhegrova? Suksese Zhegrovës! Bare është një lojtar që e kam ndjekur dhe do të pjesë e atyre 25-26 lojtarëve, që do të kem në plan për ndeshjet eliminatore. Skemën e bëj në bazë të lojtarëve dhe beson se 4-3-3 është e përshtatshme për këta lojtarë. Nëse nuk sulmon, nuk fiton. Në ndeshjen me Italinë kemi bërë një paraqitje shumë të mirë.

Besoj se që kur kam marrë drejtimin e Shqipërisë, skuadra po rritet dhe është shumë e fortë. Nuk luaj në mbrojtje, luaj përpara. Nesër luan Strakosha. kam folur me të dhe me Berishën”.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9263,Camëri,117,Editorial,2031,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2688,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Deklarata e fundit e Panucci-t, përpara sfidës kundrejt Norvegjisë
Deklarata e fundit e Panucci-t, përpara sfidës kundrejt Norvegjisë
https://4.bp.blogspot.com/-vdkTKpvxQbk/WrhAWM2uJ2I/AAAAAAAAFLA/F1QMdCOKW1ECdAVo8tmJKswResUXYshQgCLcBGAs/s640/panuci-768x352.png
https://4.bp.blogspot.com/-vdkTKpvxQbk/WrhAWM2uJ2I/AAAAAAAAFLA/F1QMdCOKW1ECdAVo8tmJKswResUXYshQgCLcBGAs/s72-c/panuci-768x352.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/deklarata-e-fundit-e-panucci-t-perpara.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/deklarata-e-fundit-e-panucci-t-perpara.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy