Deti nxjerr thasët me hashash në Dubrovnik, mediat kroate: Po ndotemi nga droga dhe mbeturinat shqiptare

Shqipëria dhe Mali i Zi janë cilësuar nga disa media kroate si shkaktaret kryesore të ndotjes së brigjeve të Dubrovnikut. Tashmë në brigje është gjetur edhe drogë nga këto vende, shkruan “Dubrovacki Dnevnik”, për disa pako marijuanë të gjetura në breg dy ditë më parë.

Portali “Dubrovacki.hr” raporton se forcat policore po kontrollojnë në zonë për pako të tjera të marijuanës, e cila besohet të ketë rënë në det nga motoskafët, nga Shqipëria, Mali i Zi, ose Greqia për në drejtim të Italisë.

Sipas “Dubrovacki Vjesnik”, mbeturinat i sjellin erërat jugore dhe rrymat detare në Dubrovnik. Ato identifikohen si mbeturina të ardhura nga Shqipëria dhe Mali i Zi për shkak të etiketave në gjuhët përkatëse.

Brigjet e parkut kombëtar të Mljet janë mbushur me sasi të mëdha mbetjesh detare, ndërsa nga mbeturinat është mbuluar edhe lugina Gonoturska dhe Blace./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Deti nxjerr thasët me hashash në Dubrovnik, mediat kroate: Po ndotemi nga droga dhe mbeturinat shqiptare
Deti nxjerr thasët me hashash në Dubrovnik, mediat kroate: Po ndotemi nga droga dhe mbeturinat shqiptare
https://3.bp.blogspot.com/-S6PSBBxfs_g/WrBp3pEGOZI/AAAAAAAAEkc/u2PvIhCbTDMMhSSgdUMobBJ04oFOdTG3ACLcBGAs/s640/2222-1-300x300.png
https://3.bp.blogspot.com/-S6PSBBxfs_g/WrBp3pEGOZI/AAAAAAAAEkc/u2PvIhCbTDMMhSSgdUMobBJ04oFOdTG3ACLcBGAs/s72-c/2222-1-300x300.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/deti-nxjerr-thaset-me-hashash-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/deti-nxjerr-thaset-me-hashash-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy