“Deti”/Ngjela: Zbardhja e marrëveshjes së 2009-tës çon në burg Berishën, anulimi i saj u bë nga SHBA-të

Avokati Spartak Ngjela tha sot se Sali Berisha shkon në burg nëse do të zbardhet marrëveshja me Greqinë për detin e vitit 2009. I ftuar në studion e “News 24”, Ngjela deklaroi se kjo marrëveshje u anulua dhe u hodh poshtë nga Gjykata Kushtetuese me kërkesë të Uashingtonit.

“Sali do të arrestohen nëse del në skenë marrveshaj që është bërë në vitin 2009.

Kërkesën për marrëveshjen e prishjes së marrëveshjes së detit e bëri Uashingtoni. Meta kërkon që të mos realizohet marrëveshja. I vetmi rast ku Meta ka të drejtë nëse kjo është më në disfavor se e para. Por kam bindjen se kjo marrëveshje është në më favor të Shqipërisë. Duhet pyetur Uashingtoni pse kërkoi anulimin e marrëveshjes së 2009-tës” tha Ngjela.

Gjithashtu, avokati foli dhe për Meçollarin, një nga anëtarët e grupit të negociatorëve. Ngjela tha se Meçollari ka qenë opozitar i marrëveshjes së parë. Ai e ka quajtur ushtarakun kompetent.

Avokati tha se gjithë kjo lojë po bëhet nga Meta dhe Berisha për të shpëtuar këtë të fundit duke ritheksuar dhe një herë së Berisha shkon ne burg nëse nuk zvarritet procesi.

“Meçollari ka qenë opozitar i marrëveshjes së parë. E dyta është kompetent. E treta nuk është kërkesë e opozitës për Meçollarin por është kërkesë e një personi.

Lufta kundër Meçollarit dhe zvarritja e Metës kanë lidhje me Berishën për të shpëtuar këtë të fundit”, deklaroi Ngjela./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8008,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Deti”/Ngjela: Zbardhja e marrëveshjes së 2009-tës çon në burg Berishën, anulimi i saj u bë nga SHBA-të
“Deti”/Ngjela: Zbardhja e marrëveshjes së 2009-tës çon në burg Berishën, anulimi i saj u bë nga SHBA-të
https://4.bp.blogspot.com/-Df5czTK250M/WqBXF6NPl3I/AAAAAAAAUNU/CX_3soXqDG0AuM_bH6540PXRWmyZaGWrACLcBGAs/s640/spartak-ngjela11-800x445.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-Df5czTK250M/WqBXF6NPl3I/AAAAAAAAUNU/CX_3soXqDG0AuM_bH6540PXRWmyZaGWrACLcBGAs/s72-c/spartak-ngjela11-800x445.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/detingjela-zbardhja-e-marreveshjes-se.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/detingjela-zbardhja-e-marreveshjes-se.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy