Dhuna ndaj Ziadin Selës, dëshmitari: Ja si e shpëtuam

Është zhvilluar sot seanca e radhës për dhunën e ushtruar në Kuvendin e Maqedonise ndaj deputetit shqiptar Ziadin Sela.

Gjatë seancës së sotme është rrëfyer dëshmitari i cili e pëshkroi në detaj ngjarjet e 27 prill madje edhe momentet se si Sela është evakuuar nga Kuvendi.

Dëshmitari shpjegoi se e kanë marrë nga press qendra dhe e kanë dërguar në Klubin e deputetëve, ku e ka kontrolluar infermierja e cila u ka thënë se është shumë i lënduar si dhe është e mundur të ketë gjakderdhje të madhe në tru dhe se urgjentisht duhet të thirret ndihma e shpejtë.

Ai tha se Selës ia kanë hequr dokserin dhe ia kanë larë fytyrën.

“Atëherë për herë të parë ia dëgjova zërin. Filloi të rënkonte dhe të tregojë se ku i dhemb. Vazhdimisht hynin njerëz dhe bërtisnin. Pastaj thash duhet të largohemi se nuk jemi sigurt këtu”, theksoi dëshmitari.

Ai tha se me ndihmën e sigurimit përmes dritares dhe shkallëve për evakuim e kanë nxjerrë Selën dhe e kanë dërguar te kati i zyrave. E kanë vendosur në një zyrë. Atje dëshmitari dhe sigurimi Feta kanë kërkuar ndihmë që të evakuohet Sela.

Siç tregoi dëshmitari, ai i është lajmëruar një shoku shqiptar dhe e ka lutur për ndihmë, ku ai i ka thënë se do të lajmërohet te shokët e vetë në MPB.

Më tej ai rrëfen se e kanë maskuar Selën si polic, i kanë dhënë shenjë simboli të kuqe dhe verdhë të lidhur në krahun e tij.

“Pas 40 minutave na dhanë maska për të marrë frymë, e kapëm Selën dhe e nxorëm”, tha dëshmitari.

Kujtojmë që në natën e 27 prillit të vitit 2017 në sallën e Kuvendit të Maqedonisë, Ziadin Sela u godit për vdekje nga huliganët maqedonas.NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Dhuna ndaj Ziadin Selës, dëshmitari: Ja si e shpëtuam
Dhuna ndaj Ziadin Selës, dëshmitari: Ja si e shpëtuam
https://3.bp.blogspot.com/-iPEY4gD7Iac/WrBc1F-9L2I/AAAAAAAAEg8/Tha1Ko8kCBkj3bJvudpqYomWVukqKj5HQCLcBGAs/s640/sela.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-iPEY4gD7Iac/WrBc1F-9L2I/AAAAAAAAEg8/Tha1Ko8kCBkj3bJvudpqYomWVukqKj5HQCLcBGAs/s72-c/sela.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/dhuna-ndaj-ziadin-seles-deshmitari-ja.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/dhuna-ndaj-ziadin-seles-deshmitari-ja.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy