Digjet flamuri shqiptar në Shkup, asnjë reagim nga Tirana zyrtare (FOTO/VIDEO)

Mbrëmjen e kaluar protestuesit maqedonas kanë djegur në mes të Shkupit flamurin grek dhe atë shqiptar, duke shfaqur kështu urrejtjen që kanë për shqiptarët. Këto revolta kanë ardhur si pasojë e negociatave të ndryshimit të emrit.

Protesta u organizua nga shoqata nacionaliste dhe shoveniste “Tvrdokorni” dhe “Forcat e Bashkuara të Maqedonisë”.

Autoritetet shqiptare kanë heshtur përballë një gjesti të tillë.

Protestuesit kërkuan që t’u jepet fund negociatave, tërheqjen e Ligjit për Përdorimin e Gjuhëve, tërheqjen e marrëveshjes për marrëdhënie të mira fqinjësore me Bullgarinë dhe lirimin e të burgosurve në ngjarjet e 27 prillit në Parlament dhe duke manifestuar shovimizmin e tyre edhe me djegien e flamurit shqiptar kombëtar.

Televizioni grek STAR dha pamje nga protesta e djeshme në Shkup kundër ndërrimit të emrit Maqedoni në lidhje me marrëveshjen greko-maqedonase dhe gjatë kësaj proteste u dogj flamuri i Greqisë dhe flamuri kombëtar shqiptar.

Kujtojme që Greqia reagoi fuqishëm dhe policia e Shkupit arrestoi njeriun që dogji flamurin grek./ZgjohuShqiptar.info

-Kronika greke ne minuten e 6-te te videos.


NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Digjet flamuri shqiptar në Shkup, asnjë reagim nga Tirana zyrtare (FOTO/VIDEO)
Digjet flamuri shqiptar në Shkup, asnjë reagim nga Tirana zyrtare (FOTO/VIDEO)
https://2.bp.blogspot.com/-UPW19xBFGbk/Wpl-zw76QkI/AAAAAAAATxA/3CW1s8AO6VcOOwjcbJtL_Tc9EngiGv64wCLcBGAs/s640/maqedoni-1.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-UPW19xBFGbk/Wpl-zw76QkI/AAAAAAAATxA/3CW1s8AO6VcOOwjcbJtL_Tc9EngiGv64wCLcBGAs/s72-c/maqedoni-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/digjet-flamuri-shqiptar-ne-shkup-asnje.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/digjet-flamuri-shqiptar-ne-shkup-asnje.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy