Doruntina Sylejmani, kampione bote në Matematikë, bëhet studente në Princeton

Doruntina Sylejmani pas suksesit që ka pasur në Olimpiadën Ndërkombëtare për Matematikë, ka arritur edhe një tjetër sukses, ajo tani është studente në Universitetin Princeton.

Doruntina Sylejmani është kampione dhe medaliste olimpike për Matematikë në Olimpiadën Ndërkombëtare për Matematikë, transmeton lajmi.net.

Ajo përveç kësaj, ka arritur dhe një sukses tjetër duke u pranuar në Universitetin Princeton, që është instituti i katërt më i vjetër arsimor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ambasada e Kosovës në Amerikë e ka bërë të ditur këtë nëpërmjet një postimi në Twitter ku thuhet: “Njihuni me Doruntina Sylejmanin, medaljen e parë të Kosovës në Olimpiadën Ndërkombëtare të Matematikës. Doruntina është në Matematikë, ajo që Majlinda është në xhudo, një kampione bote dhe medaliste. Sot ajo është studente në Princeton, me bursë./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7981,Camëri,108,Editorial,1715,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Doruntina Sylejmani, kampione bote në Matematikë, bëhet studente në Princeton
Doruntina Sylejmani, kampione bote në Matematikë, bëhet studente në Princeton
Doruntina Sylejmani, kampione bote në Matematikë, bëhet studente në Princeton
https://4.bp.blogspot.com/-cWf5e_QB1xQ/WqRMD_y6j7I/AAAAAAAAUhA/O319Dhc1fwwMylRSh5avJ36ikAYzVOlowCLcBGAs/s640/doruntina-e-treta-ne-matematike-650x358.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-cWf5e_QB1xQ/WqRMD_y6j7I/AAAAAAAAUhA/O319Dhc1fwwMylRSh5avJ36ikAYzVOlowCLcBGAs/s72-c/doruntina-e-treta-ne-matematike-650x358.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/doruntina-sylejmani-kampione-bote-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/doruntina-sylejmani-kampione-bote-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy