E padëgjuar më parë: Berisha dhe opozita kërkojnë të çojnë Shqipërinë në Hagë, për interesa të Greqisë

Kjo që po ndodh me Sali Berishën dhe opozitën shqiptare, është e padëgjuar më parë.

Kërkojnë të çojnë në Gjykatën e Hagës, Shqipërinë, për interes të Greqisë.

Kjo është paralajmëruar sot nga deputeti demokrat Tritan Shehu, pas takimit që deputetët e Komisionit të Jashtëm kanë mbajtur në Presidencë me Ilir Metën.

Sali Berisha kërkon me çdo kusht që të mos ketë marrëveshje të re me Greqinë dhe të qendrojë në fuqi marrëveshja e tij dhe Bashës e 2009-s, e cila është skandaloze dhe në disfavor të Shqipërisë.

Në një kohë që Greqia është tërhequr nga kjo marrëveshje dhe është gati të bëjë një marrëveshje të re, jot ë shkojë në Hagë dh eta zgjidhë në gjykatë këtë konflikt, është Sali Berisha ai që shfaqet me “grek” se grekët.

Nuk ka faj.

Është në hall të madh.

E di se me marrëveshjen e 2009-s, ka hyrë në historinë e Shqipërisë si njeriu që i fali detin Greqisë.

Dhe brez pas brezi, ashtu si Ahmet Zogu, do të përmendet në histori si njeriu që shiti interest e vendit të tij.

Ai e di mirë këtë gjë, ndaj dhe po bën çdo gjë që mos t’i mbetet kjo njollë historike.

Mimi Kodheli ndërkohë, u shpreh në emër të mazhorancës, se është absurde dhe nuk ka asnjë arsye që të shkohet në Gjykatën e Hagës.

“Padyshim që negociatat duhet të jenë të tilla që të finalizohen në të mirë të shqiptarëve. Ne kemi një eksperiencë negative nga marrëveshja që është hedhur poshtë. Ne kemi dëgjuar me vëmendje cka tha presidenti. Ndaj të njëjtin opinion me presidentin, shtyllat e diskutimit ishin; marrëveshja nuk duhet të dështojë dhe të bëhet sa më parë, sepse kështu mund të jemi më të sigurt në rrugën drejt Europës.

Grupi i negociatorëve? Nuk u futëm në diskutimin e emrave, ai është prezantuar te presidenti. Propozimi i presidentit ishte edhe dakordësia jonë ishte që grupit mund ti atashohen edhe profesorë të së drejtës ndërkombëtarë apo ekspertë, që mund të jenë këshilltarë të mirë për të diskutuar me palën greke.

Në takim nuk u futëm në diskutime mes shumicës dhe opozitës, me presidentin u dakordësuam për shumëçka. Në Hagë shkohet nëse vendet nuk bien dakord për marrëveshje, në këtë rast nuk shikoj arsye”, tha Kodheli. (TemA)/ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: E padëgjuar më parë: Berisha dhe opozita kërkojnë të çojnë Shqipërinë në Hagë, për interesa të Greqisë
E padëgjuar më parë: Berisha dhe opozita kërkojnë të çojnë Shqipërinë në Hagë, për interesa të Greqisë
E padëgjuar më parë: Berisha dhe opozita kërkojnë të çojnë Shqipërinë në Hagë, për interesa të Greqisë
https://2.bp.blogspot.com/-4BsdbST79hU/Wpl7e57xJdI/AAAAAAAATw0/Oq0sKnBvQB490Nq_Ni78V1-89OT8aW2UACLcBGAs/s640/Bakojanis-BASHA-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-4BsdbST79hU/Wpl7e57xJdI/AAAAAAAATw0/Oq0sKnBvQB490Nq_Ni78V1-89OT8aW2UACLcBGAs/s72-c/Bakojanis-BASHA-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/e-padegjuar-me-pare-berisha-dhe-opozita.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/e-padegjuar-me-pare-berisha-dhe-opozita.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy