E thotë edhe ADN-ja: Boshnjakët në Sanxhak dhe Bosnjë nuk kanë asnjë lidhje

Gjithmonë është thënë se popullsia në Sanxhakun e Novi Pazarit, janë shqiptar, e këtë e ka vërtetuar sot edhe shkenca.

Sipas këtyre rezultateve të hulumtimit nga poreklo.rs, 70% të banorëve të Sanxhakut kanë gjene shqiptare.

Testi i ADN i cili është kryer në Bosnje dhe Sanxhak tregon se boshnjakët në Bosnje dhe Herzegovinë dhe boshnjakët nuk kanë shumë gjene të zakonshme.

Në Bosnjë, janë të përziera me serbët dhe kroatët, dhe banorët e Sjenicës, Tutinës dhe Novi Pazarit kanë gjene të përbashkëta me shqiptarët.

Sot të gjithë shqiptarët në Sanxhak janë asimilu në boshnjak dhe kanë humbur gjuhën e tyre shqipe./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: E thotë edhe ADN-ja: Boshnjakët në Sanxhak dhe Bosnjë nuk kanë asnjë lidhje
E thotë edhe ADN-ja: Boshnjakët në Sanxhak dhe Bosnjë nuk kanë asnjë lidhje
https://3.bp.blogspot.com/--JZDIUVXLvs/WrcKiMGSwBI/AAAAAAAAFJc/yMz4ZuRkeM47_rEF46eYWhqXtql-nPE_gCLcBGAs/s640/Screenshot-2018-3-25%2BE%2Bthot%25C3%25AB%2Bedhe%2BADN-ja%2BBoshnjak%25C3%25ABt%2Bn%25C3%25AB%2BSanxhak%2Bdhe%2BBosnj%25C3%25AB%2Bnuk%2Bkan%25C3%25AB%2Basnj%25C3%25AB%2Blidhje%2B%25E2%2580%2593%2BIndeksonline%2Bnet.png
https://3.bp.blogspot.com/--JZDIUVXLvs/WrcKiMGSwBI/AAAAAAAAFJc/yMz4ZuRkeM47_rEF46eYWhqXtql-nPE_gCLcBGAs/s72-c/Screenshot-2018-3-25%2BE%2Bthot%25C3%25AB%2Bedhe%2BADN-ja%2BBoshnjak%25C3%25ABt%2Bn%25C3%25AB%2BSanxhak%2Bdhe%2BBosnj%25C3%25AB%2Bnuk%2Bkan%25C3%25AB%2Basnj%25C3%25AB%2Blidhje%2B%25E2%2580%2593%2BIndeksonline%2Bnet.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/e-thote-edhe-adn-ja-boshnjaket-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/e-thote-edhe-adn-ja-boshnjaket-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy