Ekspertët e inteligjencës mahniten nga 9-vjeçari shqiptar: Të kalojë direkt në klasën e 8

Nëse përgjithësisht janë mësuesit që vënë në siklet nxënësit me pyetjet e vështira, me djaloshin 9-vjeçar nga Kosova ndodh e kundërta.

Andin Shalës nga Barileva detyrat e shtëpisë i duken përherë të lehta. Madje, mësimet në shkollë nuk i mjaftojnë dhe përherë kërkon informacione të tjera.

E pyetur nga Tribuna Channel, një mësuese e tij shprehet se ndonjëherë vendoset në siklet nga pyetjet e befta dhe të vështira të Andinit, kryesisht mbi astronominë.

Ai ndodhet aktualisht në klasën e katërt, një vit më parë kreu testin e inteligjencës dhe ekspertët vërejtën IQ 125. Psikologët sugjeruan që fëmija duhet të kalonte menjëherë në klasën e tetë, por një gjë e tillë i frikësoi prindërit, të cilët nuk pranuan.

“Më pëlqen astronomia. Kohën e lirë e kaloj duke lexuar libra, që më çojnë në një botë tjetër”, thotë Andini për Tribuna Channel.

Padyshim inteligjenca e zhvilluar i mundëson djaloshit të zgjidhë në pak sekonda ushtrime që shokët s’ia kanë idenë dhe vazhdimisht kërkon literaturë që s’është për moshën e tij./Anabel/ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ekspertët e inteligjencës mahniten nga 9-vjeçari shqiptar: Të kalojë direkt në klasën e 8
Ekspertët e inteligjencës mahniten nga 9-vjeçari shqiptar: Të kalojë direkt në klasën e 8
Ekspertët e inteligjencës mahniten nga 9-vjeçari shqiptar: Të kalojë direkt në klasën e 8
https://4.bp.blogspot.com/-0-JJ85BUH-w/WqwGS9VDnSI/AAAAAAAAU7M/jVL6_Ps0HGkoQaydBPOHLVXIBa3gquhBwCLcBGAs/s640/640-0-5aa803fa5b167-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-0-JJ85BUH-w/WqwGS9VDnSI/AAAAAAAAU7M/jVL6_Ps0HGkoQaydBPOHLVXIBa3gquhBwCLcBGAs/s72-c/640-0-5aa803fa5b167-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ekspertet-e-inteligjences-mahniten-nga.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ekspertet-e-inteligjences-mahniten-nga.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy