Eksperti Serwer: Haradinaj s’ka guxim për demarkacionin

Eksperti për Ballkanin, Daniel Serwer, vlerëson se mënyra më e shpejtë për të zgjidhur çështjen e Marrëveshjes së demarkacionit mes Kosovës dhe Serbisë është që kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, të ndryshojë kahe dhe të përkrahë Marrëveshjen, që është në kundërshtim me atë që e ka mbështetur para se të vinte në pushtet.

“Më duket se Haradinajt po i mungon guximi që ta bëjë këtë. I vlerësoj politikanët me guxim më të madh e nevojë më të vogël për gjëra të parëndësishme”, ka thënë Serëer për të përditshmen malazeze “Pobjeda”, transmeton Koha.net.

Profesori në Universitetin amerikan “John Hopkins”, mendon se vendet e rajonit punojnë mjaftueshëm kundër njëra-tjetrës sa që Rusia s’do të ketë nevojë të përzihet fare.

Sipas Serwer-it, Rusia nuk ka hequr dorë nga ambicia që, siç thotë ai, të sjellë konfuzion, apo edhe të “nxis përleshje në Ballkan”.Ai thotë se pritet që Rusia të përzihet edhe në zgjedhjet e ardhshme presidenciale të Malit të Zi.

Serwer është i bindur se Moska nuk do të heq dorë në asnjë mënyrë nga Mali i Zi, e as nga rajoni./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Eksperti Serwer: Haradinaj s’ka guxim për demarkacionin
Eksperti Serwer: Haradinaj s’ka guxim për demarkacionin
https://3.bp.blogspot.com/-bhKm8HISmc8/WqiEBjqSOII/AAAAAAAAD_A/p0BNSktjZA8mcaSksHIe0zLRp-7P6Oe1wCLcBGAs/s640/auto_daniel_serwer_-_tanjug1520949025.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-bhKm8HISmc8/WqiEBjqSOII/AAAAAAAAD_A/p0BNSktjZA8mcaSksHIe0zLRp-7P6Oe1wCLcBGAs/s72-c/auto_daniel_serwer_-_tanjug1520949025.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/eksperti-serwer-haradinaj-ska-guxim-per.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/eksperti-serwer-haradinaj-ska-guxim-per.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy