Endrra në sirtar e Igli Tares: Një ditë dua të drejtoj Kombëtaren e Shqipërisë!

Ilgi Tare është ndër të paktat histori të famshme futbolli me ngjyra dhe pasaportë shqiptare. Drejtor sportiv i klubit të futbollit të Lazios, e më parë futbollist profesionist në dy kampionate prestigjioze, atë gjerman dhe Serie A në Itali, Tare është një shembull i suksesit në sportin e sotëm.

Tare i ka dhënë një intervistë gazetës më të madhe sportive të Italisë “La Gazzetta dello Sport”. Në të ai shprehet se “Një njeri pa ëndrra është i vdekur.” Në këtë intervistë, ndër të tjera Tare nuk ka hezituar të flasë edhe për të ardhmen e tij si menaxher futbolli. Në planet e tij duket se një prioritet mbetet edhe drejtimi i kombëtares shqiptare. Një ëndërr në sirtar jo vetëm për të, por edhe për shumë sportdashës, që do donin ta shihnin në poltronin më të rëndësishëm të kombëtares tonë.

“Që kur isha lojtar kisha një dyshim, drejtues apo trajner. Rruga u bë menjëherë e qartë, por një njeri pa ëndrra është i vdekur, dhe unë ëndrrën time nuk e kam fshehur kurrë. Nëse një ditë bëhem trajner, do të drejtoj Shqipërinë, jo një klub”, deklaroi Igli Tare për Gazzetta-n./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Endrra në sirtar e Igli Tares: Një ditë dua të drejtoj Kombëtaren e Shqipërisë!
Endrra në sirtar e Igli Tares: Një ditë dua të drejtoj Kombëtaren e Shqipërisë!
Endrra në sirtar e Igli Tares: Një ditë dua të drejtoj Kombëtaren e Shqipërisë!
https://4.bp.blogspot.com/-bjXHofSvgYQ/WpoEP8I4PjI/AAAAAAAAC9Q/IDVH6-4stykwvldRQ7IhwZ5F3pCyJ2MqQCLcBGAs/s640/igli-tare.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-bjXHofSvgYQ/WpoEP8I4PjI/AAAAAAAAC9Q/IDVH6-4stykwvldRQ7IhwZ5F3pCyJ2MqQCLcBGAs/s72-c/igli-tare.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/endrra-ne-sirtar-e-igli-tares-nje-dite.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/endrra-ne-sirtar-e-igli-tares-nje-dite.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy