Erdogan: Përshëndes vëllezërit tanë në Kosovë, Shqipëri dhe në Serbi...

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka përshëndetur Kosovën, në fjalimin e mbajtur sot në Kongresin e 6-të të Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti) që po mbahet në provincën Bolu.

Erdogan e hapi fjalimin duke përshëndetur shtetet që ai i konsideron mike të Turqisë: Kosovën, Serbinë, Shqipërinë, Maqedoninë, Malin e Zi, Krimenë, Bullgarinë, Rumaninë e Bosnje dhe Hercegovinën.

“Përshëndes vëllezërit e mi në Bosnje dhe Hercegovinë, Kosovë e Shqipëri. Unë u dërgoj urimet më të përzemërta edhe vëllezërve dhe motrave të mia në Maqedoni, Serbi, Mal të Zi, Trakë Perëndimore, Krime, Bullgari, Rumani, në emër të kombit tim”, deklaroi Erdogan.

Erdogan u shpreh se “ne luftojmë për të shtypurit në mbarë botën aq sa punojmë për vendin tonë dhe kombin tonë.”

“Ne duam të komunikojmë me vëllezërit tanë në Sarajevë, Shkup, Gumulcine, Kardzhali, Prishtinë dhe Mostar. Gjithmonë them se kufijtë tanë fizikë janë më të vegjël se sa kufijtë e botës tonë. Gjysma e zemrës sonë është në Stamboll, Dijarbakir, Trabzon, Antalia dhe Izmir ndërsa gjysma tjetër është në Alepo, Kirkuk, Jeruzalem dhe Buhara.”

Presidenti turk, nuk harroi së adresuari kritika të ashpra NATO-s, nga shkaku i pasivitetit të saj ndaj kërcënimeve që i drejtohen Turqisë në aspektin e sigurisë./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8305,Camëri,113,Editorial,1806,Ekonomi,444,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1353,Iliridë,258,Kosovë,2452,Kulture,656,Luginë,50,Moti,2,Politik,1810,Reportazh,162,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,515,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Erdogan: Përshëndes vëllezërit tanë në Kosovë, Shqipëri dhe në Serbi...
Erdogan: Përshëndes vëllezërit tanë në Kosovë, Shqipëri dhe në Serbi...
https://4.bp.blogspot.com/-Wst3yOf1tzA/WqXDZOEaSMI/AAAAAAAADp8/b1-1Xs7qElUWYqanMm3O_s-Nu-h7fFapACLcBGAs/s640/erdog-1-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-Wst3yOf1tzA/WqXDZOEaSMI/AAAAAAAADp8/b1-1Xs7qElUWYqanMm3O_s-Nu-h7fFapACLcBGAs/s72-c/erdog-1-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/erdogan-pershendes-vellezerit-tane-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/erdogan-pershendes-vellezerit-tane-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy